Eğitim

Eğitim Haberleri

Yeni eğitim-öğretim nasıl olacak belli oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, eylül ayında başlayacak yeni eğitim-öğretim dönemine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Selçuk, eylülde yüz yüze eğitimin kaç hafta olacağının belirleneceğini açıklarken; "Öğretmenlerimiz yoğunlaştırılmış bir şekilde telafi eğitimi verecekler" dedi.

Liselerde sınıf geçme nasıl olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), lise son sınıf öğrencilerinin merak ettiği liselerde geçme sistemi nasıl olacak sorularını yanıtladı.

Kocaeli'nin yeni üniversitesi kadro oluşturmaya başladı

TBMM’de kabul edilen yasanın ardından Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi kurulma çalışmaları devam ediyor.Bu kapsamda üniversite akademik kadrosunu oluşturmaya başladı.

ÖSYM'den güncel sınav takvimi açıklaması

ÖSYM, yeni tip corona virüsü (Covid-19) pandemisi nedeniyle sınavların başvuru tarihini güncelledi. Yapılan açıklamayla sınavlara dair yeni başvuru tarihleri yayınlandı.

Bakan Selçuk'tan okulların açılması ile ilgili açıklama!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var. Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek" dedi.

Kocaeli'de okullar açılacak mı?

Canlı yayında koronavirüs salgınındaki süreci değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Selçuk okulların açılma durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bakan uyardı: Eylül ayını bulabilir

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, “Okulların açılışı eylül ayını bulabilir” dedi.

Bakan Selçuk'tan flaş açıklama okullar ne zaman açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, canlı yayında açıklamalarda bulundu. LGS sınavına ilişkin konuşan Bakan Selçuk, "Çocukların rahat etmesi için velilerin okul bahçesi dışında beklemelerini rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Sınav tarihinde bir ilk!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 20 Haziran'da yapılacak 'LGS' ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

Gözler Erdoğan’da; 3 kritik karar alınacak

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın bir süredir mesaisini sürdürdüğü İstanbul Huber Köşkü’nden videokonferansla altıncı kez başkanlık edeceği Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde milyonlarca genç ve yaşlıyı ilgilendiren kritik kararlar alınacak. Kabinenin ana gündem maddesi günlerdir merakla beklenen LGS ve YKS’nin yapılacağı tarihin belirlenmesi olacak.

Sözleşmeli öğretmenler için önemli açıklama

Milli Eğitim Bakanı Selçuk sosyal medyadan paylaştığı mesajında, Haziran ayında yapılacak 20 bin Sözleşmeli Öğretmenlik başvurularının elektronik ortamda gerçekleştirileceğini duyurdu.

Okulların açılma tarihi belli oldu!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, normalleşme sürecinin beklendiği şekilde devam etmesi durumunda okulların ne zaman açılabileceği ile ilgili tarih verdi.

Kocaeli'de okul müdürlerinin yerleri değişiyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 2020 yılı yeniden yönetici görevlendirme için takvimi açıkladı. Kocaeli’de 57 müdür ve 8 müdür yardımcısı 4 ve 8 yılını doldurdu

Uzaktan eğitim o tarihe kadar uzatıldı!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitimin 31 Mayıs'a kadar devam edeceğini ve okulların o tarihe kadar kapalı olacağını açıkladı.

KOÜ Öğrencilere tablet dağıtacak!

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü öğrencilere tablet dağıtacağını duyurdu.

İzmit kontenjanı belli oldu!

Bu yıl yapılacak olan LGS’de İzmit kontenjanı belli oldu

Öğretmen adaylarıyla ilgili flaş gelişme!

YÖK Başkanı Yekta Saraç sosyal medya hesabından yeni açıklamalarda bulundu. Saraç, öğretmen adaylarını yakından ilgilendiren duyurusunda ''MEB ile koordineli bir şekilde bu öğrencilerimizi rahatlatıcı yeni bir karar aldık'' dedi.

Öğretmenlere müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası bulunan Milli Eğitim Bakanlığı yönetici ve öğretmenlerinin ders ve ek ders saatlerine ilişkin Karar’da yapılan değişiklik Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ücretli öğretmenlere müjde!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ücretli öğretmenlerin yüreğine su serperek müjdeli haberi verdi

Toplam 523 haber.