Eğitim

Eğitim Haberleri

KOSTÜ 6 öğretim üyesi alacak

Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi 6 öğretim üyesi alacak.

200 öğrencinin anlamlı koreografisi

Gebze'de lise öğrencileri, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla ay yıldızlı koreografi oluşturdu.

Aç kalan köpekler masadan yemek yedi!

Kocaeli Üniversitesi çevresine bırakılarak kaderine terk edilen onlarca köpek kampüste tehlike arz ediyor. Aç kalan bir köpek girdiği üniversitenin yemekhanesinde masa üzerindeki tabaklardan yemek yerken, öğrenciler rektörden yemekhaneden köpeklerin çıkarılmasını istiyor.

İzmit Okuma Sanatı Kulübü’nden Giresun’a  kütüphane 

İzmit Okuma Sanatı Kulübü, 77’nci kütüphanesini Giresun’da hizmete açtı.

KOÜ'lü öğrenciler Sivas'taki yemek yarışmasında 1'inci oldu

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü öğrencileri Sivas'taki Yemek yarışmasında tatlı dalında birinci oldu.

Bilnet'te bilim şenliği

Bilnet Okulları Kocaeli Şubesi yıl boyunca hazırladıkları projeleri ve deneyleri kütür dolu bir etkinlikle sundu.

Bilgievleri, ROKODEMİ’de yarı finale çıktı

Büyükşehir’in Bilgievleri öğrencileri, MBot, RokoKey, Tinkercad, Scratch ve Powerpoint gibi teknik becerilerin gösterildiği turnuvada yarı finale çıktı

MEB'den yaz okulu kararı!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ilk kez bu yaz itibarıyla bilim ve sanat merkezlerinde yaz okulu açılacağını açıkladı. Yaz okulu kararının 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm öğrencileri kapsayacağı bildirildi.

Jandarma öğrencilere eğitim verdi, onlarla fidan dikti

Kocaeli'de jandarma ekipleri, il genelinde 120 okulda öğrencilere çeşitli konularda eğitim verirken, onlarla birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

BİLSEM sonuçları açıklandı

BİLSEM öğrenci tanılama ve yerleştirme süreci ön değerlendirme uygulama sonuçları açıklandı. Adaylar BİLSEM sonuçları için www.meb.gov.tr sorgulama yapılabilecek. BİLSEM bireysel değerlendirmeye hak kazanan öğrencilerin ilan edilmesinin adından 13 Haziran-12 Ağustos tarih aralığında bireysel değerlendirme sınavı gerçekleştirilecek.

Öğretmenlerden çevreyi koruyacak proje

Gölcük İhsaniye Anadolu Lisesi öğretmenlerinin Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Slovakya ülkeleri ile başlattığı ekoloji ve çevreyi koruyacak Erasmus+ projesinde çalışmalara devam ediyor.

Okuma bayramları başladı 

Eğitim yılının sonlarına gelinirken, ilkokul 1'inci sınıflarda okumaya öğrenen miniklerin “Okuma Bayramı” kutlamaları başladı.

Açık havada Mavi Boncuk keyfi

Yeşilçam klasiklerinden olan ve dev kadrosu ile izleyiciye keyifli anlar yaşatan Mavi Boncuk, açık hava sinemasında KOÜ’lü öğrencilerle buluştu.

Öğrenciler, engelsiz dünya için robotik ürün geliştirdi

Kocaeli'nin Derince ve Körfez ilçelerinde görev yapan öğretmen ve öğrenciler, engelsiz bir dünya projesinde buluştu. Engelsiz yaşam ürünleri ve etkinlikleri geliştiren grup, final sergisiyle de farkındalık oluşturdu.

Kumrunun yuvasını yaptığı yer görenleri hayrete düşürdü

Kocaeli'de bir sınıfta bulunan projeksiyonun üzerine yuva yapan kumru, miniklerle birlikte derse giriyor. Kumruyla birlikte işlenen dersler ise renkli görüntülere sahne oluyor.

Büyükşehir’den okullara ilkyardım eğitimi

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkalığı Sağlık İşleri Şube Müdürlüğü ilkyardım eğitimlerine devam ediyor

Toplam 454 haber.