Eğitim

Eğitim Haberleri

Kocaeli'de okullar tatil edildi

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Kocaeli'de etkili olan fırtına nedeniyle okulların tatil edildiğini açıkladı.

Personele "empatik iletişim" eğitimi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, engelli ve yaşlı hizmetleri çalışanları için İnsan İlişkilerinde Empatik İletişim Eğitimi konulu program düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2022 bütçesi belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2022 bakanlık bütçesinin 274 milyar 384 milyon 474 bin TL olduğunu açıkladı.

Üstün Başarı Koleji açıldı

2021-2022 eğitim öğretim döneminde Körfez’de hizmete başlayan orta ve lise düzeyinde eğitim veren Üstün Başarı Koleji'nin resmi açılışı, okul bahçesinde düzenlenen törenle yapıldı.

Milli Eğitim Bakanı duyurdu: Yarın başlıyor, ilk kez uygulanacak

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yarın ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7, 8, 11 ve 12'nci sınıflarda, Türkçe, Matematik ve Fen Bilimlerinde öğrenme kayıtlarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatılacağını duyurdu. Uygulamaya yaklaşık 4 buçuk milyon öğrenci katılacak.

YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021-YKS ek yerleştirme sonuçlarının açıklandığını paylaştı

Milli Eğitim Bakanı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yüz yüze eğitim konusunda kritik açıklamalar yaptı.

Veli-Der: Kaygılarımız daha da artıyor

Kocaeli Veli-Der Başkan Yardımcısı Beyhan Korkmaz, yüz yüze eğitimin haftalık raporunu açıklayarak okullarda yaşanan sorunlara dikkat çekti. Yapılan açıklamada, “Her geçen gün kaygılarımız daha da artıyor. Alınmayan önlemler nedeniyle çocuklarımızın sağlığına ilişkin endişelerimiz her geçen gün daha da derinleşiyor” ifadeleri kullanıldı

Özer’den yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Herhangi bir sınıfta iki vaka olması durumunda yüz yüze eğitime sınıf bazlı ara veriliyor

Bakan Özer’den flaş açıklama! Okullar kapanıyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, katıldığı programda yüz yüze eğitimle ilgili önemli açıklamalar yaptı. Vaka ve temas nedeniyle eğitime ara verilen sınıflar olduğunu söyleyen Bakan, 200 okulda ikili eğitime geçtiklerini söyledi.

Kocaeli'de 12 sınıf karantinaya alındı

Kocaeli Veli-Der'in açıklamalarına göre “İzmit’te 4, Kartepe’ de 1, Darıca’da 5, Gebze’de 2, toplam ise 12 sınıf karantinaya alındı

KPSS sonuçları açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 1-7-8 ve 15 Ağustos tarihlerinde uygulanan Kamu Personeli Seçme Sınavı (2021-KPSS) sonuçları açıklandı

''Velinin rızası dışında hiçbir işlem tesis edilmeyecektir''

Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''Okullarımızda öğrencilerimize tarama amaçlı yapılacak testlerde velilerimizin izni olmadan hiçbir işlem tesis edilmeyecektir.''dedi.

Bakanı Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Vaka ve yakın temas nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen sınıf sayısı oldukça düşük. Bu şunu gösteriyor, şu anda Kovid-19 salgını ortamında en güvenli ortam okullardır. Milli Eğitim Bakanlığı olarak en son kapatılacak yerlerin okullar olduğu irademiz aynen devam etmektedir." dedi.

Okullardaki PCR testine ilişkin kritik açıklama!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca okullarda yapılacak PCR testleri ile ilgili konuştu.

Erdoğan müjdeyi verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter'dan yaptığı açıklamada öğretmen adaylarını sevindirdi.

Okulun ilk günü Google’da doodle oldu

Google öğrenciler ve veliler için önemli günü doodle ile kutladı.

Eski Bakan Ziya Selçuk’tan yüz yüze eğitim mesajı!

2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı, bugün başlıyor. Uzun bir aranın ardından yeniden başlayan yüz yüze eğitimle ilgili eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan da gece yarısı bir açıklama geldi.

Okullarda Covid-19 pozitif vaka çıkarsa ne yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, okullarda Covid-19 pozitif vaka çıkması durumunda ne yapılacağıyla ilgili rehber yayınladı. Rehbere göre, öğretmenin pozitif vaka çıkması durumunda neler yapılacağı da açıklamada belirtildi.

Toplam 316 haber.