Sağlık

Sağlık Haberleri

Başhekim Çelik istifa etti

Haftalık korona tablosu açıklandı!

Sağlık Bakanlığı, 12-18 Eylül haftasına ait Covid-19 tablosunu açıkladı.

Taban ve teşvik ödemeleri revize edilmeli

Yüksek Öğretim Kurumuna (YÖK) bağlı faaliyet gösteren Araştırma ve Uygulama Hastaneleri ile Diş Fakültelerinde görev yapan çalışanlara ödenecek Ek Ödemeler de yapılan değişiklik hakkında Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Çeker  şubede basın açıklaması yaptı. 

Eczacılar eylem kararı aldı

Türk Eczacıları Birliği, Türkiye genelinde ‘’Eylem kararı’’ aldı.

Sağlık Bakanlığı'ndan atama duyurusu

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama başvuruları 23-29 Eylül'de yapılacak.

Bakanlıktan sivrisinekten korunma rehberi

Sağlık Bakanlığı İstanbul’da hastaneye başvuru oranlarını artıran sivrisineklere karşı ‘rehber’ hazırladı. Sivrisineklerin Batı Nil Virüsü gibi farklı virüslerin yayılımında da etkili olabileceği bildirilen rehberde "Kapalı kıyafetler, sineklik, cibinlik ve sarı renkli ampul" kullanımı önerileri yer aldı.

Vakalarda düşüş!

Sağlık Bakanlığı haftalık koronavirüs tablosunu paylaştı. Söz konusu tabloda yer alan verilere göre, Türkiye'de geçtiğimiz hafta 22 bin 441 yeni vaka tespit edilirken, 89 kişi ise hayatını kaybetti. Geçen haftaya göre hem vaka sayısı hem ölüm sayısında düşüş görüldü.

Mustafa Güneş görevine veda etti

Sözleşme süresinin dolmasıyla Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki başhekimlik görevinden ayrılan Prof. Dr. Mustafa Güneş, 'Sahip olduğumuz koltuklar ve makamlar devletimize ve milletimize hizmet için kullanılmıyorsa beyhudedir. Makamlar geçici devlet bakidir. 6 yıldır devam eden sözleşmeli yöneticilik görevim sona ermiştir. Bundan sonra asli görevim olan hekimlik mesleğimi icra etmeye devam edeceğim' dedi.

13 bin 163 hekimin görev yerleri belli oluyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 13 bin 163 hekimin görev yerlerinin belirleneceği Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) kurasının bugün yapılacağını duyurdu.

Okullarda maske zorunluluğu olacak mı?

Sağlık Bakanı Koca, bu yıl okullarda maske zorunluluğunun olmayacağını söyledi.

Kocaeli’de hedef uluslararası örnek olmak

Kocaeli'de 23-24 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan 'USKAF 7-Sağlık Turizmi ve Uluslararası Sağlık Hizmetleri Forumları'nın tanıtım toplantısı gerçekleşti.

Mustafa Güneş görevden alındı

Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Mustafa Güneş görevden alındı.

231 kişi yaşamını yitirdi!

Sağlık Bakanlığı, haftalık koronavirüs tablosunu yayınladı. Bakanlığın verilerine göre, 15-21 Ağustos'ta 80 bin 20 kişinin testi pozitif çıktı, 231 kişi yaşamını yitirdi.

Bakan Koca, koronaya yakalandı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronavirüse yakalandığını duyurdu. Koca, "Covid-19 testim beş gün önce pozitif çıktı" dedi.

Bakan Koca: Ek ödeme almayan hekim veya sağlık çalışanı personel kalmayacak

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'Ek ödeme almayan hekim veya sağlık çalışanı personel kalmayacak' dedi.

Türkiye'de maymun çiçeği vaka sayısı artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki maymun çiçeği vakalarında son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Koca, 2 Ağustos'ta 5 olarak kaydedilen vaka sayısının an itibariyle 11 olduğunu ifade etti. Maymun çiçeği hastalığında pandemi riski var mı? Okullarda aksama olacak mı? Türkiye'nin yeterli grip aşısı bulunuyor mu? Bakan Koca merak edilen soruları yanıtladı.

Derince İlçe Sağlık Müdürlüğü'nde devir teslim

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan, Derince İlçe Sağlık Müdürü olarak atanan Uz. Dr. Hande Cihan Mutlu’ya yeni görevi nedeniyle ziyarette bulunarak başarılar diledi.

Yeni salgın alarmı: Domates gribi!

Hindistan'da domates gribi olarak bilinen ve deride beliren ağrılı kırmızı kabarcıklardan adını alan yeni bir virüs ortaya çıktı ve şimdiye kadar beş yaşın altındaki onlarca çocuğu etkiledi. İşte Domates Çiçeği hastalığı hakkında tüm bilgiler...

Toplam 1060 haber.