Yaşam

Yaşam Haberleri

Kocaeli’de sağanak etkili oluyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarılarının ardından Kocaeli'de sağanak başladı.

İhtiyar delikanlıların yarım asırlık dostluğu

Kocaeli'de yaşayan Muammer Çakır ile Salih Aslantaş'ın 60 yıllık dostlukları görenleri imrendiriyor. Birbirlerini görmeden bir gün bile geçirmeyen ihtiyar delikanlılar, sohbetleri ile herkesi kahkahaya boğuyor.

Kocaeli’nin gündüzü ayrı gecesi ayrı mest ediyor

Yeşili, maviyi ve birçok doğal güzelliği bir arada bulunduran Kocaeli'nin havadan görüntüsü mest ediyor. Şehrin hem gece hem gündüz görüntülerinde kartpostallık manzaralar ortaya çıktı.

Körfez Atalar Sahil Parkı’nda sona doğru

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni baştan inşa edilen Körfez Atalar Parkı'nda çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. Kısa süre içerisinde açılması planlanan parkta heykel yenilendi.

Kocaeli’den Pakistan’a 12. tren seferi

Sel felaketinin yaşandığı Pakistan'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hazırlanan insani yardım paketlerinin içinde bulunduğu 28 vagonluk 'İyilik Treni' 12. seferi için Kocaeli'den yola çıktı.

Yürek ısıtan dostluk hikayesi

Kocaeli'de düğünde fenalaşan Mustafa Keskin (67) ile kendisine kalp masajı yaparak hayata tutunmasını sağlayan Yusuf Mert Taşkıt (22) arasında yürekleri ısıtan dostluk başladı.

Ballıkayalar’da biyoçeşitlilik kayıt altına alındı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Doğa Kocaeli etkinliklerinden TÜR SAY, Gebze Ballıkayalar'da gerçekleştirildi. Eğitmenlerle keşfe çıkan doğaseverler bölgenin faunasını inceledi. Toplamda 483 gözlemin yapıldığı etkinlikte, 257 tür kayıt altına alındı.

Başkan Hürriyet Hayal Atölyesi Oyun Parkının açılışına katıldı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Hayal Atölyesi Oyun Parkının açılış programına katılarak işletme sahibi Elif Balta’ya çalışmalarında başarılar diledi.

Sultan Baba Mescidi tamamlandı

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinin simgesi olmaya aday, çok sayıda akademisyen ve sanatçının verdiği destekle inşa edilen Sultan Baba Mescidi tamamlandı.

Kocaeli kaçak kazılardan böyle korunacak!

Kocaeli'de kültürel alanlardaki kaçak kazıların önüne geçmek için yeni bir uygulama başlatıldı. Dron desteğiyle havadan yapılan denetimler sayesinde şüpheli durumlar kolluk kuvvetlerine bildiriliyor. Kısa yoldan zengin olma hayali kuran ve bu yüzden kültürel miras alanlarını kazarak tahribat oluşturan şahıslar da bu sayede yakayı ele veriyor.

Piyanosuyla dünyayı geziyor

Birçok ülkede sokak ve caddelerde piyano çalan Alman müzisyenin son durağı Kocaeli oldu. Vatandaşlar sokak ortasında piyano çalan müzisyeni hayranlıkla izledi.

40 yılını verdiği sporda çocukları da onun izinden gidiyor

Kocaeli'de yaşayan ve 40 yıldır dövüş sporlarıyla ilgilenen 51 yaşındaki antrenör Erhan Otluoğlu'nun iki oğlu da babasının izinden gidiyor. Bu zamana kadar yüzlerce sporcu yetiştiren Otluoğlu, müsabakaya çıkan çocuklarının arkasında antrenörlük yaparken ayrı bir heyecan yaşıyor.

Şarkıcı Gülşen 50 konserini iptal etti

Şarkıcı Gülşen'nin yılbaşına kadar planlanan 50 konserini Iptal ettiğini açıkladı.

İnancı ve hırsıyla kanseri yendi

Kocaeli'de kanseri yenen 14 yaşındaki Barış Altun, kendisi için düzenlenen sürpriz kutlamada doyasıya eğlendi. En büyük tutkusu Beşiktaş olan ve hastalık sürecinde Umut Nayır ile birlikte bir maç önü seremoniye çıkan Barış, Beşiktaş'ı çok seviyorum. Şimdi çıkma şansım olsa Necip Uysal ile çıkmak isterdim dedi.

Flamingolardan görsel şölen

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı devasa arıtma tesisleriyle tertemiz hale gelen İzmit Körfezi, bu yıl da flamingoların yaşam merkezi oldu

Hem eli hem gözü terazi gibi çalışıyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde esnaflık yapan Ekrem Maraz, eliyle tarttığı ürünlerin ağırlıklarını terazidekiyle aynı şekilde biliyor. İlgi gören yeteneğiyle fenomen olan Maraz, müşterinin istediği ağırlığı eliyle tartamazsa o ürün için ücret almıyor.

Siz hiç Tıkıntı’da kokoreç yediniz mi?

‘Sıkıntı yok, ‘Tıkıntı’ var’ sloganıyla yola çıkan Tıkıntı Kokoreç, unutulmayacak lezzetleri İzmitlilere sunmaya devam ediyor.

Bisikletle 4 bin kilometre pedal çevirip 30 şehir dolaştı

Kök hücre nakli ve organ bağışına dikkat çekmek için bisikletiyle Adana'dan yola çıkan 44 yaşındaki Kemal Yücel, 10 Ağustos'tan bu zamana kadar 4 bin kilometre pedal çevirerek 30 şehir dolaştı.

Çocuk Ödül Market ile 35 ton atık geri dönüşüme kazandırıldı

İzmit Belediyesi çocukları geri dönüşüme teşvik etmek için hayata geçirdiği 'Çocuk Ödül Market' projesinde 1 buçuk yıllık süreçte 35 ton atık topladı.

Toplam 506 haber.