Yaşam

Yaşam Haberleri

Üniversite öğrencileri Yüksek Sadakat ile coştu

Kocaeli'de bahar şenlikleri çerçevesinde düzenlenen konserde sahne alan Yüksek Sadakat, yoğun ilgiyle karşılandı.

Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bozuk ve kullanılmayan elektronik atıklar toplanarak, yeniden geri dönüşüme kazandırılıyor.

Ben ayrılıkların şairiyim

12. Kocaeli Kitap Fuarı'nda ünlü şair Ahmet Selçuk İlkan, hoş muhabbeti ve şiir dinletisi ile kitapseverlere keyifli anlar yaşattı.

Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz

Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan yazar Hayati İnanç'ın söyleşisinde salon tıka basa doldu. İnanç, 'Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz. Zaman kıymetli bir şeydir. Kıymetini bilmeyen vefasızdır' dedi.

Gelişen teknolojiye inat, tezgahını bırakmıyor!

 Yıllardır Hereke halısının yaşatılmasına katkı sunan Seher Kuzucu, gelişen teknolojiye inat dokuma tezgahını bırakmıyor. Kuzucu'nun sabır ve binbir zahmetle dokuduğu halılar, yurt içi ve dışında satışa sunuluyor.

Yolcular hem şaşırdı hem duygulandı!

KOCAELİ (İHA) – Kocaeli'de bazı toplu taşıma araçları, Anneler Günü'ne özel dantel, kilim ve kırlentle süslendi. Anne sıcaklığının hissedildiği otobüslere binen yolculardan bazıları duygu dolu anlar yaşadı.

Ne olacak bu caddelerin hali Fatma Başkan?

Kocaeli'nin en işlek caddesinde 6 ay önce başlatılan çalışmalar hala bitmedi. Pandemide zor günler geçiren esnafı, bu kez de çalışmalar vurdu. Vatandaş ise çamur içinde alışveriş yapıyor.

Ormanya bayrama hazır

Türkiye'nin en çok ziyaret edilen korunan alanı Ormanya bayrama hazır. Büyükşehire bağlı Ormanya, üç günlük bayramı tatilinde ziyaretçilerini ağırlayacak.

Cumhuriyet Bulvarı'nda engel yok

İzmit Cumhuriyet Bulvarı'na Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin atölyelerinde üretilen engelli banklarından konuldu.

Bayram öncesi doyasıya eğlendiler

Derince Kent Meydanı'nı dolduran çocuklar Ramazan etkinliğinde eğlenceli anlar yaşadı.

Ortalarına aldıkları yavruları korumak için durdukları şekil şaşkına çeviriyor

Madagaskar'da endemik bir tür olan lemurların yeni doğan yavruları korumak ve ısıtmak amacıyla birbirlerine sokularak saatlerce o şekilde kalması görenlerin dikkatini çekiyor.

Yabancı uyruklu öğrencilere gıda kolisi dağıtıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yabancı uyruklu öğrencilere Ramazan kolisi verildi.

İğne ipliğe adanan bir ömür

Unutulmaya yüz tutmuş yorgancılık mesleğine yıllarını veren Kocaeli'nin son ustalarından Temel Öksüz, 20 metrekarelik dükkânında endüstriyele direniyor.

Nefesiyle okul harçlığını çıkartıyor

Kocaeli’de üniversite okuyan Ali Rıza Çakır çocukluğundan beri dinlediği Kazım Koyuncu’dan etkilenerek 2 yıl önce tulum çalmayı öğrendi. Haftanın belirli zamanlarında sokağa çıkan Çakır, tulumuna üfleyerek okul harçlığını çıkartıyor.

KOSİD'den güreşçilere muhteşem iftar!

Kısa adı KOSİD olan şehrimizin etkin sivil toplum kuruluşlarından Kocaeli Sivil Toplum Gönüllüleri Derneği kentimizde bir ilke imza attı. KOSİD şehrimizin güreş camiasını bir iftar organizasyonunda bir araya getirdi. Güreşi bırakmış bir çok eski başpehlivandan yeni güreşenlere kadar yüzün üstünde pehlivanın katıldığı iftar programında güreşin efsane isimlerinden Ahmet TAŞÇI ve bir çok isim onur konuğu olarak katıldı.

Bu fuarda yüzbinlerce kitap vatandaşlarla buluşuyor

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bu sene ilki gerçekleştirilecek olan ve içerisinde yüzbinlerce kitabın yer aldığı kitap fuarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Hafta sonu bahar havası 

Çıraklıkla adım attığı mesleğine 60 yıldır devam ediyor

Kocaeli'de 60 yıldır berberlik yapan Kerim Tüfeksever, 7 yaşında adım attığı mesleğindeki heyecanını hiç yitirmedi.

Türkiye’nin en uzun doğa turizmi parkurları Kocaeli’de

Türkiye’nin turizmde parlayan yıldızı Kocaeli’de Kocaeli Doğa Turizmi Parkurları’nın uzunluğu 2 bin 500 kilometrenin üzerine çıkarıldı

Toplam 392 haber.