Teknoloji

Teknoloji Haberleri

WhatsApp gruplara kafayı taktı! İşte yeni özellikler

WhatsApp, gruplara yaptığı geliştirmeleri sürdürüyor. Topluluklar özelliğini geliştirerek grupları içine alan büyük bir grup sunan uygulama, gruplardaki kişi sayısını 256'dan 512'ye çıkardı. Şimdi de bir grubun eski üyelerini de gösterecek yeni bir düzenleme gündemde.

Whatsapp grupları için kaos yaratacak özellik

WhatsApp grup yöneticilerine mesajları kontrol etmesi için bir görev daha verdi. Grup yöneticileri diğer üyelerin mesajlarını herkes için silebilecek.

Yerli İHA JACKAL ilk kez İngiltere semalarında uçacak

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan bir üniversitede üretilen ve 15 kilogram yük taşıyıp, 130 kilometre menzilde uçuş gerçekleştirebilen yerli İHA Jackal ilk kez İngiltere semalarında uçacak.

"Yapay zekada Türkiye olarak başat aktörlerden biri olabilmek için çalışıyoruz"

Bilişim Vadisi’nde düzenlenen Yapay Zeka ve Coğrafi İşaretli Ürünler İş Birliği Töreni’ne katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Yapay zekada Türkiye olarak başat aktörlerden biri olabilmek için çalışıyoruz" dedi.

Yaptığı robotla Türkiye birincisi oldu

Darıca ilçesinde lisede oluşturulan robotik kodlama atölyesinde eğitim alan öğrenciler, çizgi takip eden otonom robotlar üretiyor. Okulun atölyesinde eğitim alan 10. sınıf öğrencisi Reyhan Dayı da, çizgi izleyen robotu ile İstanbul'da düzenlenen Robot Olimpiyatlarında Türkiye birincisi oldu.

Lise öğrencisi saatte 200 kilometre hıza çıkabilen yarış dronu yaptı

Kocaeli'de 17 yaşındaki lise öğrencisi Yunus Emre Filiz, saatte 200 kilometre hıza ulaşabilen yarış dronu yaptı.

Türkiye'nin ilk elektrikli ticari aracı hattan indirildi

Türkiye'nin ilk elektrikli ticari aracı E-Transit Kocaeli'de hattan indirildi. Programa katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Türkiye otomotiv sektöründeki tecrübesi ve gelişen Ar-Ge ekosistemi ile önümüzdeki dönemde Avrupa’nın elektrikli araç üssü olacaktır. Tüm dünya Türkiye’nin muharebe konseptlerini değiştiren SİHA’larını konuşuyor. Türkiye, otomobil üretiminin yüzde 80’ini başta Almanya, İngiltere ve Fransa olmak üzere Avrupa ülkelerine ihraç ediyor" dedi.

Elektrikli araçlar için yönetmelik yayımlandı

Elektrikli araçlara elektrik enerjisi temininin sağlandığı şarj ünitesi ve istasyonlarının kurulması, şarj ağı ve şarj ağına bağlı istasyonların işletilmesi ile şarj hizmetinin sunulmasına ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

WhatsApp'tan flaş değişiklik!

WhatsApp yeni özelliğini duyurdu ve dosya limitini 2 GB’a çıkaran bir güncellemeyi test etmeye başladı.

Selçuk Bayraktar SİHA sistemlerini anlattı

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde üniversite öğrencileriyle bir araya gelen Baykar Teknoloji Lideri ve T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Selçuk Bayraktar, geleceğin mühendis adaylarına geliştirmekte oldukları Bayraktar TB3 insansız hava aracı ve insansız savaş uçağı ile ilgili bilgiler verdi.

WhatsApp müthiş özelliğini duyurdu!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yeni özelliğini duyurdu.

Bu dronlarla afet bölgelerine kan ve ilaç taşınacak

Türkiye'de ve dünyada afet bölgelerine insani yardım elini uzatan Kızılay, insansız hava aracı kullanılarak bu yardımların ihtiyacı olan yerlere daha hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmasını hedefliyor.

MediaMarkt İzmit’te yeni mağaza açtı

Elektronik perakendecisi MediaMarkt, bin 500 metrekarelik yeni mağazasını İzmit'te açtı. Açılışa özel fırsatlar sunan mağazaya, teknolojiseverler yoğun ilgi gösterdi.

Yaşlı bireyler dijital dünya ile tanışıyor

İnternet tabanlı uygulamaların kullanımı konusunda Büyükşehir Belediyesi her yaştan vatandaşa destek oluyor

Bu atölyeler ara tatili renklendirecek

Ara tatilin ilk haftasında gerçekleştirilecek etkinlikler tatil keyfine renk katacak.

Bu insansız hava araçları afet bölgelerine yardım taşıyacak

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bulunan bir firmada geliştirilen ve zorlu koşullarda uçabilen insansız hava araçlarının özellikle afet bölgelerine yardım ulaştırması hedefleniyor.

Toplam 73 haber.