Vefasız Hürriyet! - Yaşar Akkamış

Vefasız Hürriyet!


İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in siyaseten hangi akla hizmet ettiği belli değil.
Birkaç hafta önce, belediyede istihdam ettiği işçileri aileleriyle birlikte rencide eden Hürriyet, pot kırmaya devam ediyor.

Millet İttifakının iki lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener'in katılımıyla düzenlediği törene partiye emeği geçmiş, kanaat önderi olarak gönüllerde iz bırakmış ısimleri davet etme gereği duymayan Hürriyet, bu tavrı ile prestij ve güven kaybını derinleştirdi.
Törenin yapıldığı İnterteks Fuar alanında belediye işçilerinin katılımı sayesinde bin kişilik kalabalık toplayabilen Hürriyet'in siyasi zekası vefa duyusundan yoksun.

Takdir eder veya etmez, partiye sırasıyla Saraybahçe belediye başkanı, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı ve Milletvekili olarak hizmet etmiş olan Hikmet Erenkaya 'ya laf olsun torba dolsun mantığı ile davetiye gönderen Hürriyet, ayıp etmiştir.

Tören davetiyesini Hikmet Erenkaya'nın işyerine elden gönderen Hürriyet, sünnet düğünü davetiyelerinde bile hassasiyet duyulan LCV duyarlılığına gerek görmemiş.

Davetiye eline geçmediği için törenden bihaber olan Hikmet Erenkaya, bir anlamda yok sayılmıştır.

Sunumu yapanın dil sürçmesi dahil, törende yapılan konuşmalarda Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na daha şimdiden potansiyel aday ilan edilen Hürriyet , saplandığı vefasızlık batağından çıkmadığı takdirde hayal aleminde yaşamaya devam edeceğe benziyor.
Çünkü, bir buçuk yılı geride bıraktığı belediye başkanlığında ne Erol Köse, ne Sefa Sirmen, ne Hikmet Erenkaya dönemlerinin heyecanından eser yok.
Hele hele, yalaka takımının koro halinde seslendirdiği Leyla Atakan benzetmesi hak getire!

yasarakkamis@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Kas

Atatürkçü Hürriyet!

02Kas

Konser, Hürriyet'i duman etti!

08Eyl

Olmayınca olmuyor..

10Tem
26Haz

Doğruya doğru..!