Hürriyet'e yakışmıyor! - Yaşar Akkamış

Hürriyet'e yakışmıyor!


Siyaseten CHP'nin kalesi olarak bilinen İzmit, 2004 yılından beri Ak Partili başkanlar tarafından yönetildi.

CHP Kocaeli İl Örgütünde kısa sürede ön plana çıkan Fatma Kaplan Hürriyet önce milletvekili, sonra da İzmit Belediye Başkanı olmayı başardı.
Öyle görünüyor ki, Hürriyet'in başarıyla sonuçlandırdığı siyasi hamleler İzmit Belediye Başkanlığı ile sınırlı kalacak.

Meclis üyeliği sayısı açısından üstünlüğün Ak Partide bulunmasını mazeret olarak gösterip olası başarısızlığa kılıf hazırlama derdinde olan Hürriyet'in çilekeş partilileri yok sayması bardağı taşırıyor.

Yaşamını ücretli beden eğitimi öğretmenliği yaparak idame ettiren Erol Şerit, partili kamuoyu tarafından çok iyi tanınır.

Erol Şerit, Yeşilova, Karadeniz, Çayırköy ve Tepeköy gibi temsilcilerin mumla arandığı mahallelerde yıllarca bu görevi üstlenmiş olmanın mükafatını Hürriyet'in talimatı ile İzmit Belediyesi'nin kapısından içeri sokulmayarak görüyor.
Evet!
Hürriyet, başkanlık koltuğuna oturmasında emeği bulunan Erol Şerit'i akla hayale gelmeyecek ithamla zan altında bırakıyor.

Erol Şerit, Hürriyet'i ithamını kanıtlamaya davet eden talebini partinin lideri Kılıçdaroğlu'na kadar duyuruyor.
Sonuç, sıfıra sıfır elde var sıfır.
Hürriyet, ithamda bulunduğu Erol Şerit'i bugüne kadar kanıtlayamadığı iftirayla İzmit Belediyesi'nin kapısından içeri sokturmamaya devam edebilir.
Erol Şerit, CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar tarafından yapılan son görevlendirmeler kapsamında Yeşilova Mahalle temsilciliğine yeniden atandı.
Bu da demektir ki , İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, bir kadına yönelik yapılacak en galiz sinkafla itham ettiği Erol Şerit'i suçladığı delilden yoksun.

yasarakkamis@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Kas

Atatürkçü Hürriyet!

02Kas

Konser, Hürriyet'i duman etti!

08Eyl

Olmayınca olmuyor..

10Tem
26Haz

Doğruya doğru..!