Saadet Kartepe: 'Ülkemizde istikrar artıyor!'

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Saadet Partisi Kartepe İlçe Başkanı İbrahim Ethem Akbuğa, 2022 yılının ilk basın toplantısını gerçekleştirdi.

ZAM YAĞMURLARI BAŞLADI
Toplantıda ülke gündemini değerlendiren Akbuğa, “1 yılı daha geride bırakırken yeni yılın hepimiz için hayırlı bereketli olmasını, içinde bulunduğumuz ekonomik sıkıntılardan en kısa zamanda kurtulmayı diliyorum. Ama ne yazık ki 2022 yılı zam yağmurları ile başladı. Elektriğe meskende yüzde 52, sanayide yüzde 126, ticarethanede yüzde 128, tarımsal sulamada yüzde 95 zam yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 25 oranında zam yapıldı. Sanayide kullanılan doğalgazın fiyatı ise yüzde 50 arttı. Motorinde 1 lira 29 kuruş, benzinde 61 kuruş ve LPG'de 78 kuruş fiyat artışı gerçekleşti. Osmangazi Köprüsü’nde; 2021 yılında geçiş ücreti 147,5 TL idi, yeni yılda 184.5 TL oldu. Gübre 18 yıllık fiyat artışını 1 yılda gerçekleştirdi.

ÜLKEMİZ ÇOK CİDDİ SIKINTILARLA KARŞI KARŞIYADIR
2002 yılında ÜRE gübrenin tonu 265 TL iken, 2020 yılı 1800 TL’ye, 2021 yılında 15000 TL’ye yükseldi. Birleşik Kamu - İş Konfederasyonun hazırlamış olduğu rakamlara göre Aralık Ayı açlık sınırı 4.652 Lira, yoksulluk sınırı 13.598 Liraya dayandı. Türk Lirası, 2021 yılında ABD Doları karşısında yaklaşık yüzde 45 değer kaybederek, dolar karşısında en fazla değer kaybeden para birimi oldu. Evet değerli arkadaşlar; maalesef bugün ülkemiz çok ciddi sıkıntılarla, problemlerle karşı karşıyadır.

HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAKTI
Toplumsal hayatımızda derin ahlaki problemler yaşanmaktadır.  Ahlak sıkıntılı, toplumsal hayatımızda derin ahlaki problemler yaşanmaktadır. Adalet sıkıntılı, ekonomi sıkıntılı, eğitim sıkıntılı, dış politika sıkıntılı… Başkanlık sisteminden sonra her şey çok güzel olacaktı. Oysa başkanlık sisteminden sonra her şey çok güzel olacaktı, her şey güllük gülistanlık haline geleceği söylenmişti bize… Önceki dönemlerde kaşıkla verilenler kepçe ile geri alınıyordu. Şimdi ise önce kepçeyle alınıyor, sonra kaşıkla verilmeye çalışılıyor; ya da daha dürüst bir ifadeyle ‘verirmiş gibi yapılıyor. Bu kötü gidişata dur demenin vakti gelmiştir. Hatta geçiyor bile.

DEVRETME ZAMANI GELMİŞTİR
Saadet Partisi olarak kararlıyız; 2022'nin değişim yılı olması için tüm gücümüzle çalışacak, ülkemizin ve Kartepemizin problemlerinin çözümüne odaklanacağız. Artık bu ‘olumsuzlukların istikrarına’ ve ülkemizin istikrarsızlığına son vermenin vakti gelmiştir. Yanlışların algı oyunlarıyla perdelenmeye çalışılıp söylenmediği, gizlenen doğruların daha yüksek sesle dile getirilmesinin zamanı gelmiştir. Türkiye'nin bir ‘deneme tahtası’ olmadığı gerçeğinin, çok iyi anlaşılması gerektiği bir dönemden geçiyoruz. Vatandaşın dertlerini görmezden, duymazdan gelen ve rakamları ve gerçekleri eğip bükerek başarı hikayesi oluşturmaya/uydurmaya çalışanların, iktidar emanetini devretme zamanı gelmiştir” ifadelerine yer verdi. 
 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN