Okullarda uyum haftası başladı

Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencilerine yönelik yüz yüze yürütülecek okula uyum eğitimleri başladı. Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, 1. sınıf öğrencilerinin  heyecanına ortak oldu

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

2022-2023 eğitim öğretim yılı uyum eğitimleri kapsamında İzmit Hızır Reis İlkokulu'nu ziyaret eden Millî Eğitim Müdürü Ömer Akmenşen, 1. sınıf öğrencilerinin  heyecanına ortak oldu. Öğrencileri ziyaret ettikten sonra  öğretmenlerimizle bir araya gelen Akmenşen, yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili değerlendirilmelerde bulundu.

UYUM EĞİTİMLERİ 3 GÜN SÜRECEK

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yürütülen 2022-2023 eğitim öğretim yılı hazırlıkları kapsamındaki okula uyum eğitimleri 3 gün sürecek.

Bakanlığın illere gönderdiği yazıya göre, okul öncesi eğitim ve ilkokul 1. sınıf okula uyum çalışmalarında oyun ve açık hava etkinliklerine ağırlık verilecek. Öğrencilerin öğretmenler gözetiminde oyun, drama, sosyal ve sportif etkinlikler yoluyla öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması ve okul kurallarını öğrenmesi sağlanacak.

Eğitimin ikinci gününde veliler çocuklarıyla birlikte okula giderek okulun tüm iç ve dış mekanlarını birlikte gezecek. Uyum eğitimi haftasında anaokulu öğrenci velilerinin kafasındaki soru işaretlerini gidermek amacıyla MEB tarafından ‘2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi Eğitim Uyum Rehberi’ hazırlandı. Uyum rehberiyle hem okul öncesi eğitimin önemi ve içeriği anlatılıyor.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN