Eğitim

Eğitim Haberleri

Vefat eden öğretmenlerinin anısına ağaç diktiler

Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi öğrencileri, geçtiğimiz aylarda vefat eden müdür yardımcısı Cemil Sarı'nın anısına ağaç dikti.

Bakan Koca açıkladı: Okullarda maske mecburiyeti kalktı

Bilim Kurulu toplantısının ardından kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğunun kaldırılmasının ardından okullardaki durumun kamuoyunda merak edilmesi üzerine Bakan Koca, kafa karışıklığını ortadan kaldıran bir paylaşımda bulundu. Paylaşımında Bakan Koca, okullarda ve diğer kapalı alanlarda maske mecburiyeti kalktığını açıkladı.

Ulugazi öğrencileriyle 'Ormanın sesini dinle'

Ulugazi İlkokulu 4-G sınıf Öğretmeni Sibel Eser ve öğrencileri tarafından yürütülmekte olan eTwinning projesi Mayıs ayında sona eriyor. 

Büyükşehir’den EKPSS’ye ulaşım desteği

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, EKPSS sınavına giren engelli bireylere ulaşım hizmeti verdi.

Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi Kimyayı sahneye taşıdı

Kartepe Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi Kimya Öğretmeni Hafize Karaçam yaptığı projelerine bir yenisini daha ekledi.

Görme engelli öğretmenin müthiş azmi

Kocaeli’de öğrencilerinin yardımıyla basketbol oynarken çekilen görüntüleri ile gönülleri fetheden edebiyat öğretmeni Dilek Karaca'nın azmi parmak ısırtıyor. Adeta gönül gözü ile öğrencilerini geleceği hazırlayan Dilek Karaca, öğretmen olma hikayesini anlattı.

Eğlenerek öğreten proje

E-twinning projesi ile eğlenerek öğrenen Ulusal Egemenlik İlkokulu 1/A sınıfı öğrencileri; hayal güçlerini de geliştiriyor

Devamsızlıktan kalan öğrenciye mesleki eğitime geçiş hakkı

Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan yeni düzenlemeyle liselerde devamsızlıktan kalan öğrencilere okul dışında kalmamaları için öğrenim yılı sonunu beklemeden mesleki eğitim merkezlerine geçiş hakkı tanındı.

Mezun mentörlerden Bilnet öğrencilerine seminer

BİLNET Okullarından mezun olan öğrenciler LGS ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerine deneyimlerini, motivasyonlarını ve sınava yakın süreçte yaptıkları çalışmaları anlatıp bilgi verdiler.

Bilgievleri, TEKNOFEST’te yarışacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri bu yıl 30 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecek TEKNOFEST’e 4 projeyle katılacak

Özel bireylere zekâ oyunları eğitimi

Cemil Meriç’te özel gereksinimli bireylerin hızlı karar vermesini, olasılık hesaplama mantığını geliştiren akıl ve zekâ oyunları atölyesi açıldı

Ulugazi İlkokulu önüne sinyalizasyon sistemi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Bulvarı Ulugazi İlköğretim Okulu önüne öğrenci ve yayaların güvenliği için yeni sinyalizasyon sistemi kurdu

Ara tatil bitti: Ders zili yeniden çaldı

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki yaklaşık 18 milyon öğrenci için bugün ders zili yeniden çaldı.

Gebze FSM Akademi Lise hizmete giriyor

Büyükşehir, Başkan Büyükakın’ın katılımıyla Gebze Fatih Sultan Mehmet Akademi Lise’nin tanıtımını yapacak

MSÜ sınav sonuçları açıklandı

ÖSYM Başkanı Aygün, "27 Mart'ta gerçekleştirdiğimiz 2022 Milli Savunma Üniversitesi askeri öğrenci aday belirleme sınavı sonuçları açıklanmıştır" açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin gönlünü fethetmişlerdi, o anları anlattılar

Derince'de öğrencilerinin yönlendirmesiyle basketbol atan ve görüntüleri sosyal medyada hızla yayılan görme engelli öğretmen o anları anlattı. Dilek Karaca, öğrencilerin hayatlarında gördüğü ilk ve tek görme engelli öğretmen olduğunu söyledi. Çocukların engellilerle nasıl iletişim kurmaları gerektiğini öğretmeye çalıştığını söyleyen Dilek öğretmen, basketbol konusundaki yönlendirmenin de öğrenciler adına olumlu bir ilerleme olduğunu belirtti.

Son ders zili bugün çalacak

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarında bugün ikinci ara tatil için son ders zili çalacak. 18 Nisan'da tekrar ders zili çalacak ve ikinci dönem kaldığı yerden devam edecek.

Toplam 523 haber.