Eğitim

Eğitim Haberleri

20 bin sözleşmeli öğretmen için başvurular başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin başvuruları almaya başladı.

ÖSYM'den soruları böyle çalmışlar!

Terör ve Örgütlü Suçları Soruşturma Bürosu savcılarından Adem Güney tarafından hazırlanan iddianamede, ÖSYM tarafından 2010-2015 yıllarında düzenlenen tüm sınavlarda soruların sızdırılmasına ilişkin bilirkişi raporuna yer verildi.

İzmit'te Doğa Koleji velileri isyanda!

Doğa Koleji’nde yaşanan belirsizlik devam ediyor. Doğa Koleji’nde eğitim gören öğrenci velileri, bugün Doğa Koleji İzmit kampüsü önünde toplandı. Veliler okulu terk etmeyeceklerini duyurdu.

Doğa Koleji satıldı!

Öğretmenlerine maaşlarını ödeyemediği için eğitimlerin aksadığı Doğa Koleji'nin yeni sahibi belli oldu.

Veliler, öğrenciler dikkat! Sınıfta kalma geri dönüyor!

Mevcut sistemde sınıf geçmek için tüm derslerden 50 ortalamayı tutturmak yeterliyken MEByeni bir model hazırlığında. Yeni sisteme göre öğrencinin her dersten ayrı ayrı ortalama 50puan alması gerekecek, bu puanı alamayan ikmale kalacak. İkmalden de geçemeyen sınıftekrarı yapacak.

“Gelin birlikte bu sorunu çözelim”

Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın “Üniversite öğrencilerinin kredi borçları ile ilgili çalışma yapıyoruz” açıklamasına CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’dan cevap geldi. Tarhan, “Gençlerimizin sorununu çözecek Kanun Teklifimiz 2 senedir Meclis Başkanlığında bekliyor. Gelin birlikte bu sorunu çözelim” dedi

Öğrenciler zekalarını yarışmada konuşturacak

Kocaeli’de 4. Sınıf öğrencileri, ödüllü zeka oyunları yarışmasında en iyi olmak için mücadele edecek.

ÖSYM 2020 sınav takvimi açıklandı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen tüm sınavların başvuru, sınav ve sonuç tarihleri ÖSYM takvimi ile belli oluyor.

YÖK Başkanı açıkladı öğrenci affı gelecek mi?

Herhangi bir sebepten ötürür üniversite ile ilişkisi kesilenlerin en çok sorduğu soruların başında Öğrenci affı ne zaman, öğrenci affı var mı? soruları gelmekte.

KYK kredi ve burs sonuçları açıklandı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yükseköğrenim burs/kredi başvuru sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

9 günlük tatil başladı!

Ülkemiz genelinde bu yıl ilk kez uygulanacak olan ara tatil için Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilere ve velilere etkinlik programı rehberi hazırladı. Ara tatilde çocukları okul dışında oyunla, etkinliklerle, kültürle, bilimle, sanatla buluşturmaya devam etmeyi hedefleyen etkinlikler için “Ara Tatil Çocuk Etkinlik İl Koordinasyon Kurulu” oluşturuldu ve öğrencilere ve ailelerine çok çeşitli seçenekler sunuldu.

Bakan Selçuk'tan "ara tatil" paylaşımı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 18-22 Kasım'da yapılacak ara tatilin eğitime verilen bir ara olmadığını belirterek, "Bu bir hafta, çocuğun sporla, sanatla, doğayla, kültürle, değerlerimizle buluşması için bir fırsat." değerlendirmesinde bulundu.

KPSS’ye girecek adaylara kötü haber!

1.2 milyondan fazla adayın 75 TL ödeyerek girdiği KPSS sınavı geçerlilik süresi öğretmenler için iki yıldan bir yıla indirildi. Sayısı 440 bini bulan öğretmen adayları atanabilmek için her yıl sınava girmek zorunda kalacak

MEB duyurdu! o velilere para cezası

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrenci devamsızlığının bir türlü azaltılamaması üzerine bir önlem buldu. Uyarılmasına karşın çocuğu devamsızlık yapmaya devam eden veliye para cezası kesilecek.

YÖK'ten açıklama! İsimler değişiyor

YÖK, üniversite programlarındaki isim kargaşasına son vermek için harekete geçti. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yaptığı açıklamada "Yaşanan mağduriyetlere son vermek için benzer içerikli lisans programlarının yeniden isimlendirilmesi için taslak bir çalışma yaptık" ifadelerini kullandı.

Sınava hazırlık el yakıyor

Ortaokul ve liselerde ders kitapları MEB tarafından veriliyor. Ancak lise ve üniversite sınavlarını kazanabilmek için öğrenciler takviye kitaplar almak zorunda. Özel ders, kurs, soru kitapları derken ailelerin cebinden bir sınav döneminde en az 15 bin TL çıkıyor

Hatipoğlu; Başarı birlikte elde edildi

Özel Körfezi Eğitim Kurumları Genel Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu iki öğrencinin Türkiye Şampiyonları arasına girmesi ve sonrasında gerçekleşen ödül töreni ile bir kez daha eğitimde doğru olanı yaptıklarını gördüklerini ifade etti

Körfez’de 2 kişi tam puan aldı

Liseye geçme sınavlarında Körfez’de 2, Kocaeli genelinde de 14 öğrenci tüm soruları yaparak tam puan aldılar.

Toplam 572 haber.