Ersoy: Üyelerimizi neden açılışa davet etmeyelim?

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, sendika üyelerine sendika tarafından gönderilen davet mesajı hakkında basına yansıyan haberler ile ilgili açıklamalarda bulunarak, 'İlimizde yapılan hizmetlerde bizzat emeği ve alın teri bulunan üyelerimizi neden bu hizmetlerin açılışının yapılacağı programlara davet etmeyelim' dedi.

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Ersoy açıklamasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Kocaeli’de başta Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz tarafından yapılmış olan bazı hizmetlerin halka açılışı için Cumhurbaşkanımız ilimize teşrifte bulunacak. Bu hizmetlerin inşaasında bizzat bulunmuş, emek vermiş ve alın teri dökmüş üyelerimizi neden açılışa davet etmeyelim?  Bu hizmetlerin bir çoğunda bizlerin alın teri bulunuyor. Dolayısıyla gelmek isteyen üyelerimiz açılışa davet etmek, bunun için belediyelerimizden ulaşım desteği istemek en doğal hakkımız. 

'ZORLA MİTİNGE GÖTÜRÜYOR' HABERLERİ...

Geçtiğimiz gün bazı basın kuruluşlarında çıkan, Gebze Belediyesi hakkında  işçileri zorla mitinge götürüyor içerikli haberler de kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. İfade ettiğimiz gibi Gebze Belediyesi’nde sendika olarak  yaptığımız bir çalışma esnasında temsilci arkadaşlarımızın kolaylık olması açısından kurumun mail adresini kullanarak gelecek üyelerimiz sayısının tespit etmek, isim listesi  oluşturmak istemeleri sonucu ortaya çıkan bir durumdur. Gebze Belediyesi  Başkanımız  bizim de bulunduğumuz  bir ortamda kendisinden araç talep ettiğimiz sırada kesinlikle gönüllük esasına dayalı çalışılma yapılmasını ifade etmiştir.  Bu anlamda Hizmet-İş Sendikası olarak üyelerimizin yapımında yer aldıkları hizmetlerin açılışına katılım çağrısı ve programa ilişkin bir takım organizasyonlar yapmamızın çok doğal olduğunu tekraren ifade ediyoruz" ifadelerine yer verdi. 
 

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN