EMŞAV: Dinlenmemek üzere yola çıktık

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Alpay Çakırcı, 'Kahramanları, sadece bir gün hatırlamak yerine, her zaman onların yanında olduğumuzu unutmamak bir ülkü, bir ideal olmalıdır. EMŞAV Kocaeli İl Başkanlığı olarak dinlenmemek üzere yola çıktık ve hiçbir zaman durmayacağız' dedi

PAYLAŞ
Kocaeli Zirve - Burcu Nazlı

Kocaeli’de kısa bir süre önce kurulan şehit ve gazi aileleri için çalışmalarını sürdüren Emniyet Teşkilatı Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) Kocaeli Şubesi, bugün Fuar alanında bulunan Sivil Toplum Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Programa EMŞAV Şube Başkanı Alpay Çakırcı’nın yanı sıra İl Başkan Yardımcısı Hicran Özcan, Kocaeli Şubesi İletişim ve Medya Başkanı Taylan Yıldız ve İl Koordinasyon Başkanı Dilek Erdoğan katıldı.

“ÇABUK UNUTULUYOR”

Çakırcı vakfın amacından bahsederek, “Ülkemizde, kolluk kuvvetlerimiz, maalesef uzun yıllardan bu yana terör belası, suç ve suça meyletmiş güruh ile savaş halindedir. Ülkemizin bekası, toplumsal güvenlik ve en önemlisi ülke geleceği açısından gecesi ve gündüzü bir olarak mücadele eden kolluk kuvvetlerimizden, Emniyet Teşkilatımızda bu kutlu mücadelelerinde şehitler ve gaziler verdi. Modernleşme ve sosyalleşmenin, dijital dünyaya doğru yol aldığı bu çağda, bazı kavramlar, üzülerek söylemeliyiz ki çabuk unutuluyor ve zaman aşımına uğruyor. İşte bu zaman aşımına uğrayan ve unutulan değerlerimizden biri de Emniyet mensubu şehit aileleri ve gazilerimizdir.

SEFERBERLİK İLAN ETTİK

Kahramanları, sadece bir gün hatırlamak yerine, her zaman onların yanında olduğumuzu unutmamak bir ülkü, bir ideal olmalıdır. Bu sebeple, Türk Emniyet Teşkilatının, aziz şehitleri ile birlikte gazilerimiz ve onların emanetlerine sıkı sıkıya sarılmak, bu ülkü ve idealin de bir basamağıdır.Dünyanın neresine giderseniz gidin, şanlı Türk ulusunun aziz koruyucuları olan kolluk kuvvetlerimizin cesaretlerinin bir eşi ve benzerini bulamazsınız. Çünkü, bu aziz milletin evlatları olan kolluk kuvvetlerimiz, bu ulusun dualarıyla da desteklenmektedir.Emniyet Vazife Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı’nın (EMŞAV) bir neferi olan Emşav Kocaeli İl Başkanlığı olarak, emniyet mensubu şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizin yanlarında olduğumuzu haykırmaktan onur duymaktayız. İlimizde yaşayan, tüm emniyet mensubu şehit aileleri ve gazilerimiz, günün yirmi dört saati, haftanın yedi günü, bize her an ulaşabilsinler diye tüm çalışma arkadaşlarımızla seferberlik ilan ettik.

YILMAZ BEKÇİLERİMİZ

Amacımız, şehit aileleri ile gazilerimiz ve dahi çocuklarına bir kardeş, bir ağabey bir abla şefkati ile yaklaşarak onların geleceğe tebessüm eden gözlerle bakmasını sağlıyoruz. Gerek eğitim gerek sağlık gerek sosyal destekler konusunda, bizler EMŞAV Kocaeli İl Başkanlığı olarak ‘dinlenmemek üzere yola çıktık ve hiçbir zaman durmayacağız’ diyoruz.Mesleğinizin gereği olan, olaylara birinci derecen şahitler olarak, değerli emniyet mensubu polislerimizin fedakarlıkları, yaşadıkları durumlar ve nicelerine denk gelmekle aslında bizlerin de duygularını hissedebiliyorsunuz.Unutmayın ki Türk polisi, en zor görevlerde yer alan, kardeşlerimiz, abilerimiz ve canlarını siper etmiş yılmaz bekçilerimizdir. Onların emanetlerine sahip çıkmak, bu ulusun bir ferdi olarak sizlerin de asli görevidir” ifadelerini kullandı.

Kocaeli Zirve Haber Merkezi

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN