''Lütfü Türkkan'ın Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar borcu var''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bingöl'de şehit yakınına küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın milletvekili olarak parlamentoda olmaması gerektiğini yapılanın terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık olduğunu belirterek, 'Ayrıca Lütfü Türkkan'ın Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar borcu var.'' dedi.

PAYLAŞ
''Lütfü Türkkan'ın Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar borcu var''
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bingöl'de şehit yakınına küfür eden İYİ Partili Lütfü Türkkan'ın milletvekili olarak parlamentoda olmaması gerektiğini yapılanın terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık olduğunu belirterek, "Ayrıca Lütfü Türkkan'ın Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar borcu var.'' dedi.
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan kritik Cumhurbaşkanlığı Kabinesi 3 saat 40 dakika sürdü. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bingöl'de şehit yakınına küfür eden İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan hakkında açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

''NERESİNDEN TUTSANIZ ALÇAKLIK''

''Bingöl'de şehit yakınına yapılan edepsizliğini de aynı alçak zihniyetin tezahürü olarak nitelendiriyorum. Neresinden tutsanız terbiyesizlik, saygısızlık, alçaklık olan bir skandalla karşı karşıyayız. Kardeşinin gencecik bedeni PKK terör örgütü tarafından parçalanan şehit yakınını onun namusuna, bacısına en ağır küfürleri yaparak bastırmaya çalışması insanlığa sığmaz.

Şehitlik makamının değerini kavrayamamış olmasının ötesinde, milletvekili sıfatına da o kutlu çatının altında bir dakika durmaya hakkı yoktur. Partisinin grup başkanvekilliğinden ayrılması, bu iş için bir çıkış yolu değildir.

''Kimi kandırıyorsunuz?''

Artık sözde milletvekili olan bu kişinin parlamento çatısı altında yeri olmaması lazım. Kaldı ki başında bayan bir kadın genel başkanın olduğu bu partide bir şehidin bacısına küfredilmesi karşısında buna tahammül etmemesi ve kesinlikle bu zatı partisinden ihraç etmesi gerekir.

''Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar borcu var''

Duruş bu olması gerekir. Ne yazık ki başkan yardımcılığından ihraç etmişler. Kimi kandırıyorsunuz. Geçmişi benzer çok edepsizliklerle dolu bu siyasetçi müsvettesi sadece bir kamu bankası olan Ziraat Bankası'na 36 milyon dolar borcu olan ve henüz borcu temizleyememiş olan bu kişi aynı zaman Kocaeli'de devlete ait arazileri işgal etmiş ve orada ciddi sıkıntılar yaşanmıştı.''

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN