Vah Nihat Ergün vah! - Yaşar Akkamış

Vah Nihat Ergün vah!


Nihat Ergün, Kocaeli kurucu il başkanı olduğu Ak Parti'de işlerin iyi gitmediğini söylemiş.
Ve Ak Parti'deki siyasi yaşamı süresi içinde sahip olduğu milletvekilliği ile bakanlık koltuklarının Allah'ın bir lütfu olduğunu buyurmuş.
1994 yılında seçildiği Derince belediye başkanlığına yeniden aday gösterilmeyen Nihat Ergün 2001 yılında R.Tayyip Erdoğan önderliğinde kuruluş çalışmaları başlatılan Ak Parti'nin Kocaeli kurucu il başkanlığı Burhan Abiş'in tavsiyesiyle gerçekleşmiştir.
Kabul etmek gerekir ki, Nihat Ergün Kocaeli'de ki teşkilatlanmayı başarılı bir şekilde tamamlamıştır.
Ak Parti, 2002 genel seçimlerinde Kocaeli'de Türkiye ortalaması üzerinde oy aldığı için R.Tayyip Erdoğan'ın A-Takımına dahil edildi.

2 yıl sonra yapılan yerel seçimlerde kaydedilen başarı Nihat Ergün'ün yıldızını daha da patlatınca, teşkilat üzerinde dediği dedik, çaldığı düdük oldu.

Gücünü muhafaza etme uğruna, yol arkadaşlarını bozuk para gibi harcamaktan geri kalmadı.
O günlerde teşkilat içinde en çetin rakibi olduğu söylenen Fikri Işık, yol arkadaşlarını siyaseten sırtında taşırken Nihat Ergün yol arkadaşlarına vefasızlıkta pervasız olmayı tercih etti.
Partinin lideri R.Tayyip Erdoğan tarafından bakan yapılarak ödüllendirdilen Nihat Ergün, siyasi literatüre 17-25 Aralık olarak kazınacak skandalı daha ilk gününde iyi okuyamadığı için yaptığı çıkışla kendini yaktı ve iki gün sonra azledildi.
Ve gidiş, o gidiş.
Deva Partisi kurucusu kimliğiyle Ak Parti Kocaeli Teşkilâtına nasihatlerde bulunan Nihat Ergün, R .Tayyip Erdoğan sayesinde kavuştuğu siyaset makamlarını acaba rüyasında görebilecek mi?

yasarakkamis@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Kas

Atatürkçü Hürriyet!

02Kas

Konser, Hürriyet'i duman etti!

08Eyl

Olmayınca olmuyor..

10Tem
26Haz

Doğruya doğru..!