Kurbanlık Koç! - Yaşar Akkamış

Kurbanlık Koç!


Ali Babacan liderliğinde kurulan ve Kocaeli siyasetinin önemli şahsiyetlerinden Nihat Ergün’ün teşkilatlanmadan sorumlu genel başkan yardımcısı olduğu DEVA Partisi’ne nihayet kurucu il başkanı bulundu.

Adem Koç, DEVA Partisi Kocaeli kurucu il başkanı.

Okurlarımız anımsayacaktır.

Pandemi nedeniyle DEVA Partisi’nin teşkilatlanma çalışmalarının rölantiye alındığı günlerde Kocaeli kurucu il başkanlığı için ön plana çıkan iki isimden birinin Adem Koç olacağını duyurmuştuk. Adem Koç, Nihat Ergün’ün Ak Parti Kocaeli kurucu il başkanı olduğu dönemde yönetim kurulu üyesiydi. Karakteristik özelliği açısından son derece dürüst ve güvenilir şahsiyettir. Ara dönemlerde  AK Parti İl Başkanlığı için adı geçen üç beş kişiden biri olmuşsa da , teşkilat üzerindeki hakimiyeti tartışma götürmeyen Fikri Işık’ın tercihlerine takılmıştı.

Doğrusunu söylemek gerekirse eğer, Adem Koç son dönemin küskünleri arasındaydı. Ak Parti Kocaeli İl Teşkilatı’nı seçmen düzeyinde itibarsızlaştıran dedikodulardan son derece rahatsızdı. Böyle olduğu için 19 yılını vakfettiği Ak Parti’den manen uzaklaştı.

Adem Koç’un Nihat Ergün’e çok yakın olduğu herkes tarafından bilinir. Zaten, DEVA Partisi’nin Kocaeli kurucu il başkanı olarak ön plana çıktığı söylendiğinde keskin bir dille reddetmediği gibi en doğru kararı Nihat Ergün’ün vereceğini ifade etmişti.

Nitekim öylede oldu..

DEVA Partisi Kocaeli İl kurucu başkanı Adem Koç.

Umarız ki, dürüst ve güvenilir tüccar olarak yaşadığı şehirde her kesimi kucaklayacak haslete sahip olan Adem Koç yeni siyasi mücadelesinde hırpalanmaz. Farklı kültürlerin, çıkar gruplarının harman olduğu Kocaeli’de 12 ilçenin koç başı olmanın bedelini ödemez.  Üstelik, ülke siyasetinde projeksiyon gücü zaviye kaybetmemiş R. Tayyip Erdoğan’ın köşe bucak zapt ettiği Kocaeli siyasetine kurban edilmez.

yasarakkamis@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Kas

Atatürkçü Hürriyet!

02Kas

Konser, Hürriyet'i duman etti!

08Eyl

Olmayınca olmuyor..

10Tem
26Haz

Doğruya doğru..!