Hayırlı traşlar! - Yaşar Akkamış

Hayırlı traşlar!


İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in, örgüt tanımaz tavrı karşısında ne yapacağını şaşıran İlçe Başkanı Hakan Çakar'ı tebrik etmek gerek.
Kabul edelim ki, Hakan Çakar kelimenin tam anlamıyla sabır abidesiymiş.
Sen, yerel seçim arefesinde teslim aldığın bayrağı partinin adayı Fatma Kaplan Hürriyet'in zafer kazanması için gece gündüz demeden o mahalleden şu mahalleye, şu köyden bu köye sallayacaksın ama kıymetin bilinmeyecek.
Ayıptır ayıp.!
Hürriyet'in İzmit Belediye Başkanlığı koltuğuna oturmasında emeği bulunan örgüt yöneticilerinin lideri sayılan Hakan Çakar'ın kıymeti bir türlü bilinmedi.

Çünkü Hakan Çakar, öyle yüksek perdeden atıp tutan bir karakter değil.

Seçim başarısını dahi mütevazi üslupla yorumlamış bir siyasetçi. Ancak, belediye kadrosunun siyaseten şekillenmesinde söz sahibi olmak istemesi en doğal hakkı.

Ne var ki, Hürriyet, Hakan Çakar'ın bu yöndeki beklentisine cevap vermeyi bırakın, örgüt tanımaz tavrını ulu orta pekiştirdi.

Hürriyet için CHP İzmit İlçe Örgütü ha var , ha yok. Çünkü belediyede işbaşı yapanların siyasi sicillerini kimse soruşturamıyor.

Kim kimin referansıyla belediyeye girmiş bilen yok.

Bilinen tek husus, işbaşı yapanların örgüt referansıyla alınmadıkları.

Bu da demektir ki, CHP İzmit İlçe Örgüt yöneticileri Hürriyet için zurnanın son deliği.

Hiçbirinin kıymeti harbiyesi yok demek ki.

Bu fotoğraf, doğal olarak partilileri karamsarlığa sürüklüyor. İç dinamikleri İzmit Belediye Başkanı Hürriyet tarafından yerle bir edilen örgüt, gelecek seçimde nasıl başarılı olabilir.
Hürriyet, örgüt tanımaz tavrıyla siyasi geleceğini dinamitlemekle kalmayıp, partinin göstereceği adayın seçilme şansını daha şimdiden ortadan kaldırıyor..

yasarakkamis@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
15Kas

Atatürkçü Hürriyet!

02Kas

Konser, Hürriyet'i duman etti!

08Eyl

Olmayınca olmuyor..

10Tem
26Haz

Doğruya doğru..!