‘‘CHP Kocaeli‘de kazan fena kaynıyor!’’ - Tahsin Keskin

‘‘CHP Kocaeli‘de kazan fena kaynıyor!’’


Bu başlığı okuyanlar biraz şaşırmıştır belki ama Kocaeli’deki CHP Teşkilatını azıcık takip edenler için bu başlık sürpriz olmamıştır sanırım.

Konu 1Mart Pazar Günü yapılacak CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimleri...

Bu seçimde iki aday yarışacak gibi görünüyor.

Hikmet Erenkaya ve Harun Yıldızlı dışında üçüncü bir adayın çıkmasının zor olduğu bu seçimde herkesin farklı bir hesabı var.

Kiminin il başkanlığı, kiminin ilk yerel seçimde başkan adaylığı, kiminin de başkanlık makamıyla birlikte ortak şirketlerle daha çok ve daha büyük iş takip beklentisi var.

Kim nasıl bir yol izleyecek bilmiyorum ama 1 Mart’taki seçim oldukça zor ve çekişmeli geçecek gibi görünüyor.

Hatta CHP il kongresinde, o gün yumruklar konuşursa hiç şaşırmayın.

Geçen hafta ‘’Erenkaya, Kocaeli İl Başkanı olamaz’’ başlıklı yazımdan sonra Erenkaya taraftarlarından bazı bilgiler geldi bana.

Bu bilgiler az boz hesabı kitabı içermiyor ama…

Bunları sizinle paylaşırken hemen şunu belirtmek istiyorum.

Adı geçen muhataplar cevap haklarını kullanmak isterlerse hem köşemde hem de Kocaeli Zirve haber sitesinde her zaman cevap haklarını kullanabilirler.

Şimdi gelelim bazı Erenkaya taraftarlarının 1 Mart Pazar Günü yapılacak CHP Kocaeli İl Başkanlığı seçimlerinde başkanlığa aday olan Harun Yıldızlı ile ilgili iddialarına

İddianın en büyüğü Harun Yıldızlı’nın gizli ortağının Sefa Sirmen olduğu ve Sirmen’in aldığı işleri Yıldızlı’nın şirketi vasıtasıyla yürüttüğüdür.

İddialara göre Güral Otel’in Sapanca’daki yeni işinin yanı sıra yine Güral’ın Balıkesir’deki AVM işini Sefa Sirmen vasıtasıyla Harun Yıldızlı’nın şirketi almış.

Hatta Sapanca’daki iş teslim edilmiş ve Balıkesir’deki AVM işi de devam ediyormuş.

Sefa Sirmen vasıtasıyla Harun Yıldızlı’nın aldığı başkaca işler de varmış.

Harun Yıldızlı’nın İl Başkanı olması Sirmen için hayati önem taşıyor yani.

Bunun için de Sirmen, Gürcü hemşehrilerinden Yıldızlı için olabildiğince destek arayışlarını devam ettiriyormuş.

Bir başka iddia da; Harun Yıldızlı’nın, CHP Kocaeli İl Başkanı olursa ilk yerel seçimlerde CHP’nin Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olacağı söyleniyor.

Hatta Yıldızlı’nın bu düşüncede olduğunu öğrenen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in desteğinin Erenkaya yönünde değiştiği iddia ediliyor.

Bundan sonraki ilk yerel seçimlerde Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı düşünen Hürriyet’in artık açıktan Erenkaya’yı destekleyebileceği bile konuşuluyor.

Hatta Erenkaya’nın yönetim kurulu için Hürriyet’ten üç isim aldığı ve bunların da Erenkaya için çalıştığı bir başka iddia.

Ancak bütün bu iddialara rağmen Hürriyet’in Erenkaya’nın kazanamama ihtimalini göz ardı edeceğini hiç sanmıyorum şahsen. Yani desteklese bile bunun açıktan olacağını düşünmüyorum.

Bir başka iddia da Harun Yıldızlı’yı destekleyen Alparslan Seymen ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in aralarının açık olduğu konuşuluyor.

31 Mart’taki yerel seçimlerde Fatma Kaplan Hürriyet’in seçilmesi için 800 bin lira harcadığını iddia eden Seymen’in özellikle İzmit Belediyesi Çöp İhaleleri’nin oldukça düşük fiyata ve şehir dışındaki başka firmalara verilmesinden çok rahatsız olduğu iddia ediliyor.

Ayrıca ihaleler konusunda fazla taviz vermeyen Hürriyet’in Kocaeli’deki CHP’li bazı isimlerden oldukça fazla rahatsızlık duyduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

(Bu arada Çöp İhaleleri’nde şimdiye kadar dik duran Sayın Hürriyet’i kutlamadan geçmek istemiyorum. Helal olsun Fatma Abla’ya.)

Son 10 günde ne olur ne biter, nasıl pazarlıklar yapılır bilinmez ama bilinen bir gerçek var;

1 Mart Pazar Günü yapılacak kongre için CHP Kocaeli’de kazan fena kaynıyor.

globalyayincilik@hotmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!

YAZARIN SON 5 YAZISI
01Ara

BRE NANKÖRLER!

19Kas
20Ekm
11Ekm
28Eyl