Sezai Karakoç yaşamını yitirdi

Şair Sezai Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
Sezai Karakoç yaşamını yitirdi
Şair Sezai Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti.

Şair Sezai Karakoç yaşamını yitirdi. 2011 yılında Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü’ne değer görülen Karakoç, 88 yaşında hayatını kaybetti.

Karakoç’un vefatıyla ilgili sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları belirtti:

* Fikirleriyle nesillere yol gösteren, edebiyatımızın, düşünce dünyamızın, ülkemizin büyük mütefekkiri, “Diriliş Şairi” Sezai Karakoç Beyefendi’nin vefatını derin bir teessürle öğrendim.

* Merhuma Allah'tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sezai Karakoç’un vefatı dolayısıyla yeğeni Aziz Karakoç’u telefonla arayarak taziyelerini iletti.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sezai Karakoç’a Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Sezai Karakoç’un ortaya koyduğu müstesna eserlerin yanı sıra şahsiyeti ve mücadelesiyle nesillere rehberlik ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Diriliş Şairi’nin Türk milletinin gönlünde ve İslam dünyasında mümtaz bir isim olarak her zaman hayırla anılacağını ifade etti.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN