İşte 21 Ekim Corona tablosu!

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 21 Ekim 2021 Perşembe gününün coronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 198 kişi hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
İşte 21 Ekim Corona tablosu!
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı 21 Ekim 2021 Perşembe gününün coronavirüs tablosuna göre son 24 saatte 198 kişi hayatını kaybetti.
Kocaeli Zirve - Kocaeli Zirve

Sağlık Bakanlığı, Türkiye'nin günlük COVID-19 tablosunu açıkladı. 21 Ekim verilerine göre, 362 bin 213 test yapıldı.

Bugün 28 bin 465 yeni vaka tespit edildi

Son 24 saatte, 28 bin 465 yeni vaka tespit edildi. 29 bin 160 kişi de sağlığına kavuşurken corona nedeniyle bugün 198 kişi hayatını kaybetti.

Güncel tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Koca, şu ifadeleri kullandı;

''Vakaların yaş ortalaması düştü. Artık yarıya yakını 30 yaş altında''


*Vakaların yaş ortalaması düştü. Artık yarıya yakını 30 yaş altında. Aşılama sonucunda hastane kapasitemiz zorlanmıyor. Yoğun bakım üniteleri ile servislerde yatan Covid-19 hastalarının çoğunluğunu halen yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar oluşturuyor.

EĞİTİM MESAJI

*Gençler çok daha az oranda hasta olsalar da büyüklerine karşı sorumlulukları var. Yeni dönemde virüsün daha ziyade gençler üzerinden yayıldığı biliniyor. Bu nedenle, hem sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturmak hem de aile çevrelerini korumak için aşılarını yaptırmalıdırlar.

'' Aşı, eğer tamamlanmamış ise sağlayacağı koruma sınırlıdır''

*65 yaş üstü, salgının ilk döneminde kısıtlamalara ciddiyetle uydu. Şu anda bir kısıtlama bulunmuyor ama risk grubunda olduklarını unutmamalıdırlar. Aşılarını tamamlamaları ise hayati derecede önemlidir. Aşı, eğer tamamlanmamış ise sağlayacağı koruma sınırlıdır.

“Nasılsa başkaları aşı oldu ben olmasam da olur” düşüncesi yanlıştır”

*Toplum bağışıklığı elde edilene kadar maalesef yayılım devam edecek. Şu an, aşılanma oranının seviyesi aşı olmayanlar için güvence değildir. “Nasılsa başkaları aşı oldu ben olmasam da olur” düşüncesi yanlıştır. Aşı, birinci derecede, aşı olan kişileri koruyor.

*İkinci doz ve hatırlatma dozu aşılarının zamanı gelen çok sayıda vatandaşımız var. Vakit kaybetmeden aşılarını tamamlamaları gerekmektedir. Bu, önce kendileri sonra tüm toplum için hayati önemde bir davranıştır. Salgınla mücadelede sağlığınız için kararlı ve ısrarcıyız.

  • Etiketler
HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN