Eğitim

Eğitim Haberleri

Kocaeli Valiliği'nden YKS tedbirleri

Bu hafta sonu yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS) için geri sayım hızlandı. 18-19 Haziran tarihlerinde yapılacak sınava ilimizden katılacak adaylar son hazırlıklarını yaparken, Kocaeli Valiliği de alınan tedbirleri açıkladı. Kocaeli’de YKS’ye 79 bin 478 aday girecek. Sınavın sonuçları ise 20 Temmuz’da açıklanacak.

Nüfus müdürlükleri açık olacak!

Hafta sonu yapılacak YKS sınavı sebebiyle ilçe nüfus müdürlükleri açık bulundurulacak.

Aklınla Bin Yaşa’da final heyecanı

Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nın düzenlediği ‘’Aklınla 1000 Yaşa’’ Zeka Oyunları Yarışmasının final heyecanı yaşandı

Erdoğan'dan öğrenci affı müjdesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca kişinin beklediği öğrenci affıyla ilgili güzel haberler verdi. Partisinin grup toplantısında konuşan Erdoğan, lisans ve yüksek lisans dahil olmak üzere öğrenci affının önümüzdeki günlerde Meclis'e sunulacağını belirtti.

Yaz okulu kayıtları başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Bilgievleri ve Akademi Lise Yaz Okulu kayıtları başladı

Bu yaz havuzda buluşalım!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ücretsiz yüzme kursları yaz dönemi ile öğrencilere kapılarını açıyor

YKS için geri sayım başladı!

Üç milyonu aşkın öğrenci hafta sonu YKS'de ter dökecek. Cumartesi günü tüm öğrencilerin katılacağı TYT için süre 30 dakika artırılacak ve 165 dakika verilecek. Pazar günkü AYT'de 160 soruya 180 dakika ayrılacak. Bu yıl ilk kez baraj puanı uygulaması kaldırılırken, bazı bölümlerde 'başarı sırası' koşulu olacak. 3 milyon 243 bin adayın başvurduğu YKS'de sonuçlar 20 Temmuz'da açıklanacak.

300 genç doktor

Okullarda son hafta!

Genç Bilim Festivali dolu dolu geçti

Öğrencileri bilime teşvik etmek için düzenlenen Genç Bilim Festivali, projeler ve eğitimler ile gençlere unutulmayacak bir gün yaşattı.

Müzede resim sergisi

İGSAŞ, çocukların karne sevincine ortak oldu

İGSAŞ’lılar Kandıra Çubuklu Osmaniye İlkokulu’nu ve Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğrencilerle yaz tatili öncesi bir araya geldi. İGSAŞ Akıllı Tarım hava aracı Cemre ve kara aracı Toygar’ın da tanıtıldığı buluşmada, tarımda teknoloji kullanımı konusunda bilgilendirildi. Ziyarete katılan İGSAŞ Genel Müdürü İlkay Ünal, “Çocuklarımıza hem çevre hem de akıllı tarım konusunda bilgiler verme fırsatı bulduk. Onlarla hem verimli hem de keyifli bir gün geçirdik” dedi.

Bilnet Kocaeli TEMA’nın gönüllüsü oldu

Kocaeli Bilnet Okulları doğaya saygı ve geleceğe duyarlılık ilkelerinden ödün vermiyor.

Yeni eğitim yılı takvimi belli oldu!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2022-2023 eğitim yılının tatil programını açıkladı. Buna göre 14-18 Kasım 2022'de birinci, 17-20 Nisan 2023'te ikinci ara tatili yapılacak. Yarıyıl tatilinin de 23 Ocak-3 Şubat 2023 tarihleri arasında yapılması planlanıyor.

40 Hadis Ezbere Okuma Yarışması düzenlendi

Gebze Liseler Arası 40 Hadis Ezbere Okuma Yarışması’nda dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Toplam 523 haber.