Zam Haberleri

Zam Haberleri

'Ucuz konteyner' dolandırıcılarına eş zamanlı operasyon

 E-ticaret sitelerine düşük fiyatlı konteyner ilanı vererek, ikna ettikleri ve kaparo aldıkları 73 kişiyi dolandırdığı belirlenen 17 şüpheli, Kocaeli ve İstanbul'da düzenlenen eş zamanlı operasyon neticesinde yakalandı.

Benzine indirim bekleniyor!

Benzinde, cumartesi gününden geçerli olmak üzere 1,02 TL indirim bekleniyor.

Bir alkol grubuna daha zam!

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, bir rakı grubuna daha zam geldiğini duyurdu.

Benzine bir zam daha: İşte son fiyatlar!

Geçen gün litre başına 1 lira 70 kuruş zam gelen benzine bugünden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 3 kuruşluk bir zam daha yapıldı.

Benzine büyük zam yolda!

Akaryakıta gelen zam hız kesmeden devam ediyor. Benzine 1 lira 3 kuruş zam bekleniyor.

Bir zamanların kartpostalları fuarda

Kartpostal gibi eski gelenekler, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde devam eden 12. Kocaeli Kitap Fuarı'nda yeniden canlanıyor

Kocaeli’de çaya zam!

Çaykur'un kuru çaya yüzde 43,71 oranında zam yapıldığını duyurmasının ardından Kocaeli Kahveciler Odası Başkanı Erdoğan Göçer, “Maliyetler çok arttı. Çay fiyatının 4 lira olmasını istiyoruz” dedi.

Kocaeli de var! Rüşvet operasyonunda 224 gözaltı!

Çoğunluğu Kadıköy Belediyesi'nde görevli Zabıta Personeli ve Belediye Mühendisi olan 54'ü kamu görevlisi olmak üzere rüşvet ve sahtecilik suçlarından toplam 224 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. İstanbul merkezli İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Trafik sigortasında yüzde 25'lik prim artışı

Resmi Gazete'de yayımlanan ve 'Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları Hakkında Yönetmelik'te değişiklik içeren karara göre 1 Haziran'dan itibaren trafik sigortası azami primlerinde, mayıstaki primlere göre yüzde 25 artış olacak.

Çay da zamlandı!

Hafta sonu yaş çay alım fiyatlarının açıklanmasının ardından Çaykur, çaya ortalama yüzde 43.71 oranında zam yaptı.

Türk kahvesi ve şekere dev zam!

Yeni haftanın ilk gününde zam haberleri gelmeye devam ediyor. Çay ve alkol zammının ardından Türk kahvesi ve şekere de dev zam geldiği duyuruldu.

Benzin ve LPG'ye dev zam yolda!

Akaryakıta gelen zamlar hız kesmeden sürüyor. Sektör kaynaklarının aktardığına göre, LPG'ye 40 kuruş, benzine 1,68 TL zam bekleniyor.

Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Recep Tayyip Erdoğan bir aydındır. Çünkü bir partinin genel başkanı ve aynı zamanda bir devlet başkanıdır dedi.

Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz

Kocaeli Kitap Fuarı'na katılan yazar Hayati İnanç'ın söyleşisinde salon tıka basa doldu. İnanç, 'Nakdimizi ve vaktimizi gereksiz şekilde harcıyoruz. Zaman kıymetli bir şeydir. Kıymetini bilmeyen vefasızdır' dedi.

'En ucuz' sigara 40 liraya yaklaşabilir!

Zam yağmurunun sürdüğü sigara fiyatlarına ilişkin, bu kez 'ÜFE etkisi' değerlendirmesi geldi. 4 ayda yüzde 39 gelen ÜFE 2 ay daha aynı hızla yükselirse yüzde 60 olabilecek. Buna göre; en düşük sigara fiyatı 36.5 lira olacak. Yani hiç bir sigara 36.5 liranın altında satılamayacak.

Benzine 6 ayda 12 lira zam geldi

Benzin fiyatları cep yakmaya devam ediyor. 2 Aralık 2021 tarihinde litresi 9.12 TL’den satılan benzinin fiyatı dün itibarıyla 21.15 TL’ye çıktı. Böylece son 6 aydaki fiyat artışı yüzde 131.90 olurken, Türk Lirası’ndaki değer kaybı ve petrol fiyatlarındaki yükseliş nedeniyle önümüzdeki günlerde de zam dalgasının devam edeceği ifade ediliyor.

"Tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık"

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde düzenlenen Kimya Teknoloji Merkezi’nin imza töreninde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Nisan ayında gerçekleştirdiğimiz 23.4 milyar dolarlık ihracatla tüm zamanların en yüksek aylık ihracatına imza attık. Bugün sanayi üretim rakamları açıklandı. Aylık bazda bir miktar düşüş olsa da geçen senenin yüzde 9 üzerinde bir üretim artışını görebiliyoruz" dedi.

Benzine 78 kuruşluk zam

Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişiklikler akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Son zammın miktarı 78 kuruş zam. Zam sonrası benzin İstanbul'da 21,13 liraya; Ankara ve İzmir'de ise 21,22 liraya yükselecek. 30 Nisan'da da benzine 1 lira 33 kuruşluk fiyat artışı gerçekleşmişti.

Sigaraya yeniden zam geldi

Sigaraya yeniden zam geldi. I.T. grubuna yapılan son zamlarla birlikte grubun en ucuz sigarası 23,50 TL'ye yükselirken, en pahalı sigara ise 29 TL'ye ulaştı.

Benzine tekrar zam geliyor!

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatı zamlanacak.

Kocaeli'de halk ekmeğe gizli zam!

Kocaeli’de Halk Ekmek büfelerinde ekmeğin gramajını azaltıp fiyatı aynı tutarak gizli zam uygulandı

Elektriğe bir zam da denetimden gelecek!

Bakanlık, elektrik dağıtım şirketlerini denetletmek için denetim şirketlerinden hizmet satın alacak. Parası faturalara eklenirse yeni zam kaçınılmaz olacak.

Et ve Süt Kurumu'ndan zam açıklaması

Et ve Süt Kurumu, ette spekülatif fiyat hareketlerinin yakından izlendiğini belirterek, "Kırmızı ette arz güvenliğini ve fiyat istikrarını sağlamak için gerekli araçları kullanacaktır" açıklaması yaptı

Türk bayrağını yerde bırakmayan şoför o anları anlattı

Kocaeli'de belediye otobüsünü durdurarak yerdeki Türk bayrağını alan şoför İbrahim Aslan, "Şehitlerimizin kanıyla bulanmış Türk bayrağımızı hiçbir zaman yerde bırakmadık, bırakmayacağız" dedi.

Bir bira grubuna daha zam!

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, bir bira grubuna daha zam geldiğini duyurarak, zam listesini paylaştı.

Çiğ süte yüzde 33 zam geldi!

Ulusal Süt Konseyi, soğutulmuş çiğ süt tavsiye satış fiyatını yüzde 33 zamla litre başına 7,50 lira olarak belirledi. Bu gelişme önümüzdeki günlerde süt ve süt ürünlerinin fiyatlarının yükselmesine sebep olacak.

Bayram sonrası Perşembe Pazarı

Ramazan bayramının ardından Perşembe Pazarı önceki haftalara göre sakinliğine geri döndü. Fiyatlardaki cüzi düşüş her zamanki gibi vatandaşı tatmin etmesede yüzleri güldürdü. Domates 10 TL, biber 12 TL, patates 10 TL, soğan 5 TL, patlıcan 12 TL, kabak 7 TL’den sergilerdeydi.

Motorine zam, otogaza indirim yolda!

Cuma gününden geçerli olmak üzere motorin grubunda 32 kuruşluk fiyat artışı olması bekleniyor. Otogazda ise Cuma gününden geçerli olmak üzere 98 kuruş indirim olması bekleniyor.

2 bin yıllık su kemeri 3 dönemin izlerini taşıyor

 M.S. 2. yüzyılda İmparator Trajan (Roma imparatoru) döneminde Nikomedya Valisi Plinius tarafından yaptırılan su kemeri, şimdilerde zamana direniyor. Roma, Bizans ve Osmanlı mimarisini taşıyan su kemeri, bakımsız ve unutulmaya yüz tutmuş haliyle görenleri şaşkına çeviriyor.

Sigaraya bir zam daha geldi! İşte yeni fiyatlar

Ocak ve mart aylarında yapılan toplam 6 TL'lik artışın ardından sigara fiyatlarına bir zam daha geldi.