Zam Haberleri

Zam Haberleri

En sağlıklı tedavi: Gözlük kullanımı

Kocaeli Optisyen Gözlükçüler Odası son zamanlarda sık karşılaşılan “Göz ameliyatı olun, gözlüklerden kurtulun” şeklinde yapılan reklamlara dikkat çekerek en sağlıklı tedavinin gözlük ile mümkün olduğunu paylaştı.

Hırsızlık çetesi operasyonunda 38 kişi tutuklandı

Kocaeli ve 8 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 30 farklı evden ziynet eşya ve para çaldığı tespit edilen 47 şüpheliden 38 tanesi tutuklanırken, 9 tanesi ise adli kontrol ve ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı.

Hırsızlık çetesine büyük operasyon: Adliyeye sevk edildiler

Kocaeli ve 8 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 30 farklı evden ziynet eşya ve para çaldığı tespit edilen 47 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Kocaeli ve 8 ilde hırsızlık çetesine operasyon

Kocaeli ve 8 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda, 30 farklı evden toplamda 3 milyon 762 bin TL'lik ziynet eşyası ve para çaldığı tespit edilen 46 şüpheli yakalandı.

Kocaeli'de çaya büyük zam!

Kocaeli Kahveciler Odası tarafından yeniden düzenlenen çay fiyatlarında Kocaeli’de en ucuz çay 2,5 TL’den, çay bahçesinde ise 5 TL'den satılacak

Çenesuyu’na bir zam daha!

Derince Belediyesi’nin işletiminde faaliyet gösteren Çenesuyu ürünlerine yaklaşık yüzde 37 oranında zam geldi.

Benzine ve motorine zam

Benzinin litre fiyatına gece yarısından geçerli olmak üzere 63, motorinin litre fiyatına ise 94 kuruş zam geldi.

Gazeteci Ferhat Aydoğan’dan ödül

AYÇA Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansı’nın Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Dünya Basın Federasyonu Üyesi olan Gazeteci Ferhat Aydoğan Cumhurbaşkanlığı külliyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en etkili Baş Danışmanlarından Maksut SERİM ve Ayhan OGAN’ı makamında ziyaret etti.

Motorine kontak kapattıracak zam geliyor

Akaryakıt zamlarının ardı arkası kesilmiyor. Cuma gecesi motorine kontak kapattıracak zam geliyor. Sektör kaynaklarından elde edilen bilgiye göre gelen zamla birlikte motorinin litre fiyatı 14 TL'ye dayanacak.

Restoranlarda menülere zam yolda

Asgari ücrete, elektriğe ve doğalgaza gelen zamların ardından restoran menülerinde de müşteriye yansıtılacak fiyat artışlarının yaşanacağı iddia edildi. TURYİD Başkanı Kaya Demirer, "Zam yapamazsa bazı mekânlar kapanır' dedi.

Alkole yüzde 43 zam geldi!

ÖTV artışının artışı sonrası sigara ve alkol firmaları fiyatlarını güncellemeye başladı. Dün sigara fiyatlarına paket başına 4 TL zam gelmişti. Bugün de alkol firmaları zamlı fiyatlarını açıklamaya başladı. Alkollü içkilere yüzde 43 oranında zam geldi. Yeni zamla birlikte en ucuz 70'lik rakının fiyatı 229 TL'ye, en pahalısının ise 430 TL'ye yükseldi.

Osmangazi Köprü'sünde bekletilen araçlardan ücret alınmıyor!

Otoyol Yatırım ve İşletme A.Ş., 31 Aralık tarihinde Osmangazi Köprüsü'nün geçişini kapatarak yeni zamlı tarife için vatandaşları beklettiğine yönelik ortaya atılan iddialara cevap verdi. Mağduriyetin teknik aksaklıktan kaynaklandığını belirten şirket, 23.50 ila 00.30 saatleri arasında köprüden geçen araçlardan ücret alınmayacağını duyurdu.

Sağlıkçılardan füzeli gönderme!

Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker’in memur zammı hakkında SBU Darıca Farabi Eğittim ve Araştırma Hastanesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi.

Tren biletleri de zamlandı

Elektrik, doğalgaz, köprü ve otoyollara yapılan zammın ardından tren bilet fiyatlarına da zam geldi

Zam yağmuru raporu! Un, tavuk, yağ, yoğurt ve nohut arttı

TÜİK, Aralık ayında TÜFE bir önceki aya göre yüzde 13,58 arttığını, TÜFE'nin yıllık bazda ise yüzde 36,08'e yükseldiğini açıkladı

Paket başına 4 TL zam!

Sigara firmaları, dün yüzde 47'lik ÖTV artışına gidilmesinin ardından yeni fiyatlardan satışa başladı. ÖTV'deki artış sonrası ilk zam P.M. grubundan geldi. Firma, paket başına 4 TL zam yaptı. Böylece grubun sattığı en ucuz sigara 21,50 TL, en pahalı sigara ise 25,50 TL oldu.

22 liranın altında sigara kalmayacak

Peş peşe gelen zamlardan nasibini alan sigara ve alkolden alınan Özel Tüketim Vergisi yüzde 47 artırıldı. Bu artışın ceplere nasıl yansıyacağı merak edilirken ÖTV zammının detayları belli oldu. Zamlardan sonra en düşük 17,5 ve 18 liraya satılan sigara 22 liraya yükselecek.

İşte Kocaeli'nin zam şampiyonu

Kocaeli’de Aralık ayında fiyatı en çok artan yazım ve çizim kağıtları oldu. Kağıtların fiyatı yüzde 96 arttı.

Trafik cezalarına da zam geldi

2022 yılı için trafik cezalarının yüzde 36.2 oranında zamlanacağı bilgisi Resmi Gazete'de yayınlandı. Bu oran 1 Ocak 2022 tarihinden geçerli olarak cezalara yansıyacağı öğrenildi

Sigara ve alkolde ÖTV artışı!

Son dönemde peş peşe zam gelen sigara ve alkolde ÖTV artışına gidildi. Buna göre, sigara ve alkolden alınan Özel Tüketim Vergisi'nde yüzde 47 artış oldu

Zamlarla hangi memur, ne kadar maaş alacak?

Enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla memur ve memur emeklisinin maaş zammı da belli oldu. Buna göre, memur ve memur emeklileri ocak ayında yüzde 27.48'lik zam alacak. İşte mesleğine göre, memurların zamlı maaşları...

Ekmeklik buğday ve arpa fiyatlarına zam

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), ekmeklik buğday fiyatına yüzde 23 ve arpa fiyatına ise yüzde 24 zam yapıldığını duyurdu. TMO, 2022 yılı ocak ayında da hububat ve bakliyat satışlarına devam edeceklerini de kaydetti.

Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu!

Memur ve emekliler 2022 yılında yapılacak zam oranını merakla bekliyordu. Enflasyon rakamının açıklanmasıyla birlikte memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu. Buna göre; memur ve memur emeklileri 2022 yılının ilk 6 ayı için yüzde 25.65 oranında zammı hak etmiş oldu.

Araç muayene ücretlerine zam geldi

Peş peşe gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Araç muayene ücretlerine zam geldi. Yüzde 36,2'lik zamla birlikte muayene ücretleri otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı taşıt, arazi taşıtı, römork ve yarı römorklarda 372,88 liradan 507,40 liraya, motosikletler de ise 189,98 liradan 258,42 liraya yükseldi.

Zamlı ulaşım bugün başladı!

Kocaeli'de toplu taşıma ücretlerine gelen zam bugün uygulanmaya başlandı.

Doğalgaza yüzde 25 zam!

Konutlarda kullanılan doğalgaza yüzde 25 oranında zam yapıldı. Elektrik üretim santrallerinin kullandığı doğalgazın satış fiyatı yüzde 15, sanayide kullanılan doğalgazın fiyatı ise yüzde 50 arttı.

Geçiş ücretleri yeniden düzenlendi! İşte yeni fiyatlar

Ulaştırma Bakanlığı Avrasya tüneli geçiş ücretine 1 Ocak itibarıyla zam yapıldığını açıkladı. 2021 yılında tek yön otomobil için 46 lira olan ücret 53 liraya çıktı. Ayrıca Avrasya Tüneli'nde 00.00–05.00 saatleri arasında yüzde 50 indirimli gece tarifesi uygulanacak. Daha önce tek yönlü olarak ücret alınan Boğaz köprülerinde de köprü geçiş ücretleri bundan sonra iki eşit parçaya bölünecek ve iki yönlü olarak alınacak.

Bir büyük zam da LPG'ye!

Sektör kaynaklarının aktardığı bilgilere göre gece yarısı 68 kuruş zamlanan benzine, yeni yılda 60 kuruş zam daha gelecek. Motorin fiyatlarına ise 1 TL 29 kuruşluk bir zam geleceği hesaplanıyor. 1 Ocak 2022'ye girilmesi ile bir zam da otogaza (LPG) gelecek.

Elektriğe büyük zam!

Elektrik tarifelerinde tüm tüketici grupları için vergi ve fonlar dahil olmak üzere zam yapıldı.