Zam Haberleri

Zam Haberleri

Benzine zam geliyor!

Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzine zam geliyor.

Zam pompaya yansıdı!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

İndirim gelmişti! Motorine yine zam!

Bu gece yarısından itibaren motorine zam geliyor. Dün gece motorine indirim gelmişti.

Motorine indirim geliyor!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Akaryakıtta çifte indirim!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.

Gölcük Belediyesi’nden işçilerine müjdeli haber!

Gölcük Belediyesi, küresel ölçekli ekonomik sebeplerden ötürü yaşanan enflasyon artışına karşı ocak ayında enflasyon oranında zam alan işçilere, temmuz ayından geçerli olmak üzere yevmiye ve sosyal haklarına, ilave ek zam düzenlemesi yaptı.

Teslim süresi 48 aya çıkarıldı

Ön ödemeli konutlarda sözleşmeyle belirlenen tüketiciye azami teslim süresi 36 aydan 48 aya çıkarıldı. Resmi Gazete'de yayımlanan karar 1 Ekim'den itibaren uygulanacak.

Enflasyon rakamları açıklandı

TÜİK'e göre, tüketici enflasyonu temmuzda yüzde 79,60'a yükseldi. ENAG'a göre ise temmuz enflasyonu yüzde 176,07 oldu. Temmuzun zam şampiyonları listesinde ilk sırada ilaçlar yer aldı.

Sadece temizlik işçilerine zam yaptı!

Bugün gerçekleştirdiği basın toplantısında, Kocaeli’deki diğer belediyelerin personellerine uyguladığı yüzde 30’luk zammı yapmak zorunda olmadıklarını söyleyen Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz, “Şu anda hukuken verme zorunluluğunun olduğu bir dönemde değiliz. Bu bir idari karar. Kanunen vermek zorunluluğumuz yok” dedi.

Doğal gölette ortaya çıkan manzara endişelendirdi

Türkiye'nin doğal gölet üzerine kurulu ilk kablolu su kayağı tesisi olan, aynı zamanda amatör balıkçılık faaliyetlerinin de yapıldığı Gölkay Park'ta sular çekilmeye başladı. Ortaya çıkan manzara endişeye sebep oldu.

Doğalgaza zam geldi!

BOTAŞ tarafından yapılan tarife değişikliğine göre, elektrik santrallerinin kullandığı doğalgazın fiyatı yüzde 10 artırıldı.

Hafriyat kamyonları yüzünden evleri hasar aldı

Kocaeli'de inşaat malzemesi boşaltmak için atık döküm sahasına hızla giren ve bölgedeki küçük çocuklar için tehlike oluşturan kamyonlar aynı zamanda iddiaya göre, yol civarındaki evlere de zarar veriyor. Mahalle halkı ise kamyonları yavaşlatabilmek adına yollara saman balyaları koyarak önlem aldı.

EYT ile ilgili çalışmalarda sona yaklaşıldı

Ek gösterge düzenlemesi ve asgari ücrete ara zam sonrası şimdi sırada emeklilikte yaşa takılanların durumu var. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde EYT mesaisi yapan ekip, çalışmaları tamamlamak üzere. EYT düzenlemesi çok yakında açıklanacak.

MEB okulların açılacağı tarihleri açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), çalışma takvimini yayımladı. Konuya ilişkin açıklama yapan Bakan Mahmut Özer, "2022-2023 eğitim-öğretim yılı 12 Eylül 2022 tarihinde başlayacak ve 16 Haziran 2023 tarihinde sona erecek." dedi.

LPG'ye zam geliyor

Cumartesi gününden geçerli olmak üzere LPG 30 kuruş fiyat artışı bekleniyor.

Emekli maaş farkı bugün ödenecek

Memur emeklisi, malul, dul ve yetim aylığı alan yaklaşık 2,5 milyon kişinin temmuz ayı zam farkları bugün ödenecek. Toplamda 6 milyar 447 milyon liralık ödeme yapılacak.

Bir sigara grubuna daha zam geldi!

Tekel Bayileri Platformu (TBP) Başkanı Özgür Aybaş, Philip Morris sigara gruplarına zam geldiğini açıkladı.

Büyükakın: İçeriden dışarıdan seslerini yükseltiyorlar

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Biz 'Dünyaya nizam vereceğiz' dedikçe, 'Sınırlarımızda terör devletine izin vermeyeceğiz' dedikçe, terör örgütlerinin maşaları, hamileri hep birden içeriden dışarıdan seslerini yükseltiyorlar. Ancak bilmedikleri ve göremedikleri bir şey var. O da ifşa oluyorlar. Halkımız bu terör sevicilerini ve güzelleme yapanları görüyor. Zamanı geldiğinde de sandıkta gerekeni yapacaktır" dedi.

Gençlik Kolları'nın yeni başkanı belli oldu

Baki Özdemir'in istifasından sonra uzun zamandır atama yapılmayan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığı'na atama gerçekleşti.

Memur emeklilerin zam farkları ödeniyor

Emekli sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların temmuz ayı zam farklarının ödenmesine 28 Temmuz'da başlanacak.

Başkan Büyükakın: Biz bu millete hizmetkar olmaya geldik

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Her zaman altını çizdiğimiz ve söylediğimiz bir söz var. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. İşte bu hizmetkarlık neyi gerektiriyorsa onu yerine getiriyoruz dedi.

Loca fiyatlarına yüzde 50 zam

Kocaelispor’da yönetim yeni sezonun loca fiyatlarını belirledi. Geçen yılki ücretlere yüzde 50 oranında zam yapıldı.

Berberlere zam geldi! İşte yeni tarife

Kocaeli Berberler Esnaf Odası yönetimi yeni fiyat tarifesini paylaştı. Yeni tarife 25 Temmuz Pazartesi gününden itibaren geçerli olacak.

Kenan Küçükçağlayan hayatını kaybetti

TÜROB-Türkiye Otelciler Birliği'nin ilk üyelerinden turizmci olan ve aynı zamanda Otel Asya'nın sahibi Kenan Küçükçağlayan yaşamını yitirdi

Meclis lokantasına da zam geldi!

Zam yağmurundan sonunda Meclis lokantası da nasibini aldı. Meclis lokantasında kuzu kavurmanın fiyatı, yeni zamla birlikte 18 liradan 25 liraya çıktı.

Kurt'tan CHP'ye: HDP ile olan ittifakınızı ne zaman tamamıyla anlatacaksınız?

MHP Kocaeli İl Başkanı Yunus Emre Kurt, “ İlimizde CHP yöneticileri HDP kongresine giderek CHP-HDP birlikteliğini açıkladılar. Adı iyi olanlar da ilimizdeki bu duruma bir çift söz edemedi. Kocaeli'deki 6+1 masanın paydaşları; sizinle bizim aramızda büyük bir fark var” dedi

Antikkapı personeline yüzde 30 ek zam

Antikkapı'da çalışan 350 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesinde işçilerin maaş ve sosyal hak ücretlerine 36 ay süreli yüzde 30 ek zam yapıldı

Yumurta fiyatlarına da zam geldi

Birkaç hafta önce 30 lira civarında satılan bir koli yumurtanın fiyatı da asgari ücret artışının ardından gelen zamlardan nasibini aldı. Yumurtanın kolisi yem, nakliye ve enerji maliyetleri gerekçesiyle 50 lira seviyelerine ulaştı.

Yüksek alkollü içkilere zam

Alkollü içkilere 12 gün içinde ikinci zam geldi. Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, hangi ürünlere ne kadar zam geldiğini açıkladı.

Benzine indirim bekleniyor!

Rusya-Ukrayna savaşıyla birlikte brent petrol fiyatlarında dalganlanma sürerken, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor.