Emekl Haberleri

Emekl Haberleri

Tipioğlu'ndan Polis Emeklileri Derneğine ziyaret

Kocaeli İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Kocaeli Polis Emeklileri Derneğini ziyaret etti.

İsmail Sarıca kitabını tanıttı 

Kandıra ilçemizin değerli hemşerisi, Devlet Planlama Teşkilatı Genel Müdürlüğü  görevinden emekli İsmail Sarıca, devlet yaşamı, siyasi yaşamı ve Kandıra günleri ile ilgili birikimlerini içeren birikimlerini “İçinden Kandıra Geçen Yazılar” isimli kitabında  topladı. 

"Polisiye roman yazmak emeklilik hayalimdi"

Çağdaş Türk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden biri olan Tuna Kiremitçi, 12. Kocaeli Kitap Fuarı’nda ‘Perinin Ölümü’ başlıklı yeni kitabını tanıttı

Emekli öğretmen koronaya yenildi

Derince’de ikamet eden emekli öğretmen Yüksel Gündüz, 2 ay önce yakalandığı Covid ile mücadelesini kaybetti

Sümerbank emeklisi vefat etti!

Kocaeli'nin Körfez İlçesi Hereke'ye bağlı Agah Ateş Mahallesi'nde ikamet eden ve Sümerbank emeklisi olan Abdullah Kızılaslan yaşlılığa bağlı nedenlerle hayatını kaybetti.

Emekli öğretmen kalbine yenildi!

Kocaeli'nin Körfez İlçesi Atalar Mahallesi Karınca Sokak’ta ikamet eden 65 yaşındaki emekli öğretmen Ömer Körpe, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Vali Erdal Ata emekli oldu

Kocaeli’nin eski valilerinden Erdal Ata, 65 yaş sınırından dolayı devlet memurluğunu noktalayarak emekli oldu.

3600 ek gösterge düzenlemesi: Son toplantı 10 Mayıs'ta

Polis, hemşire ve din görevlilerine verilecek 3600 ek gösterge çalışması bu ay tamamlanacak. Yapılacak son toplantının ardından düzenleme Meclis'e sevk edilecek. Ek göstergenin yükselmesiyle maaş, emekli aylıkları ve ikramiyelerde artışlar olacak.

İşte en düşük emekli maaşı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emekli maaşlarına yapılacak artışın detaylarını bu akşam açıklaması beklenirken kulislere düşen bilgilere göre artışın 2750 ile 3000 lira arasında olacağı tahmin ediliyor.

Emekliler ikramiyelerini bugün alıyor

Milyonlarca emeklinin beklediği bayram ikramiyesi ödemeleri başladı. Bağ-Kur ve memur emeklileri ikramiyelerini bugün alıyor

Zeki Yaşar hayatını kaybetti

Körfez'in tanınan ve sevilen isimlerinden olan emekli öğretmen ve muhasebeci, Yarımca Sürücü Kursu sahibi Zeki Yaşar (66) amansız hastalığa yenik düşerek vefat etti

Emekli ikramiyeleri yatırılmaya başlandı

Emeklilerin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödemeleri bugün başlıyor. İşsizlik sigortası, engelli maaşı ve yaşlılık aylığı ödemeleri de cuma günü hesaplara yatırılacak

Bayram ikramiyesi ödemeleri başlıyor

Yaklaşık 12 milyon emeklinin 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyeleri yarından itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak. İşsizlik sigortası, engelli maaşı ve yaşlılık aylığı ödemeleri de bayramdan önce hesaplara yatırılacak.

En düşük emekli maaşı artacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, katıldığı canlı yayında temmuz ayında en düşük emekli maaşının artacağının sinyalini vererek, detayları 1 Mayıs'ta açıklayacağını ifade etti.

Balaban, Büyükşehir’de koordinatör oldu 

2015’ten beri Kocaeli Valiliği’nde Vali Yardımcısı olarak görev yapan ve geçtiğimiz aylarda emekliye ayrılan Dursun Balaban, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde koordinatör olarak göreve başladı

Emekliler ikramiyelerini hangi sırayla alacak? İşte detaylar

Bayram ikramiyesi için tarih geçtiğimiz günlerde belli oldu. Emekli bayram ikramiyesi 4/a'lı işçi emeklileri için ödeme günleri; 17, 18, 19, 20, 21 olanların 27 Nisan, 22, 23, 24, 25, 26 olanların 28 Nisan, 4/b'li Bağ-Kur emeklileri için 29 Nisan, 4/c'li memur emeklileri için ise hem bayram ikramiyeleri hem de Mayıs ayı aylıkları 29 Nisan tarihinde ödenecek.

İzmit’te iftar Kapanönü’nde olur 

Mübarek Ramazan ayında toplu iftar yemeklerinin keyfi bir başka oluyor. İzmit’te dostların sen güzel iftar buluşmaları da kuşkusuz Kapanönü Meydanı’nda gerçekleşiyor.

Emekli bayram ikramiyelerinin tarihi belli oldu!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, yaklaşık 12 milyon emeklinin 2022 yılı Ramazan Bayramı ikramiyelerinin 27-29 Nisan tarihlerinde hesaplara yatırılacağını duyurdu.

30 bin nikah kıydı, doğum gününde emekli oldu

18 yıldır evlendirme memuru olarak görev yapan, İzmit’te 30 bin çiftin nikahını kıyan Fikri Sever doğum gününde emekli oldu. Bir şehri evlendiren Sever, “Evlenen 4 çiftten biri boşanıyor. Eşler kanaatkar olsun ve birbirine yalan söylemesin” dedi.

Emekli ikramiyesinin tutarı belli oldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin bayram ikramiyelerinin 28-29 Nisan tarihinde yapılacağını açıkladı.

Ali Karaaslan hayatını kaybetti!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden emekli 4 çocuk babası  58 yaşındaki Ali Karaaslan hayatını kaybetti.

Abdullah Keskin'in acı günü

İSU Genel Müdürlüğü'nden emekli olan Abdullah Keskin'in annesi Ayşe Melek Keskin hayatını kaybetti

Memur ve emeklilerin zam oranı şimdiden belli oldu

Milyonlarca memur ve emekliyi ilgilendiren zamlı maaş haberi geldi. Temmuz zammında önemli gösterge olan ilk 3 aylık enflasyon oranı belli oldu. Önümüzdeki 3 aylık dönemde TÜFE yüzde 6 olursa, 6 aylık enflasyon ve temmuz maaş zammı da yüzde 30.3 olacak.

TESUD 38 yaşında

Kısa adı TESUD olan Türkiye Emekli Subaylar Derneği’nin 38’nci kuruluş yıldönümü İzmit’te de kutlandı.

3600 ek göstergede ayrıntılar netleşiyor

Kamu çalışanlarının 3600 ek gösterge düzenlemesi ile ilgili ayrıntılar netleşiyor. Düzenlemeyle birçok kamu görevlisi ve emeklisinin maaş ve ikramiyelerinde artış olacak, meslek grupları genişletilecek.

KOÜ’de emeklilik töreni

Kıbrıs Gazisi vefat etti!

Kıbrıs Gazisi Astsubay emeklisi Harun Durgun vefat etti.

10 çocuk babası hayatını kaybetti

Başiskele'de oturan emekli memur, 10 çocuk babası Mehmet Sayan KOAH nedeniyle 82 yaşında hayatını kaybetti.

Yasemin Nergiz hayatını kaybetti

Kocaeli Anadolu Lisesi'nden emekli matematik öğretmeni Yasemin Nergiz kanser nedeniyle hayatını kaybetti

Emekli başkomiser hayatını kaybetti

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü'nde görev yapan emekli başkomiser Orhan Kesat hayatını kaybetti.